Następny mecz
Sparing
Sztum, 29.07, godz. ustalana
Olimpia Sztum - : - Delta Miłoradz
Ruchy kadrowe
Trenują z Olimpią
?Jasiński Daniel
 (ostatnio przerwa w grze)
?Pluta Maciej
 (ostatnio Powiśle II Dzierzgoń)
?Karwowski Jarosław
 (ostatnio przerwa w grze)
?Dudziński Damian
 (ostatnio przerwa w grze)
?Więckowski Radosław
 (powrót do treningów po przerwie)
?Berg Przemysław
 (powrót do treningów po przerwie)
?Szydłak Daniel
 (ostatnio przerwa w grze)

Odeszli latem
Pudlik Mateusz
 (wyjazd za granicę)

Ostatni mecz
Sparing
23.07, godz. 15:00
GDKiS Ostaszewo 2 : 4 Olimpia Sztum
Rywale sparują
21.07
Jurand - Lisovia 2:5
Tęcza - Ruch G. 0:4

22.07
Nogat - Waplewo 1:6
Sparingowi strzelcy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
1 Dudziński Damian, Pluta Maciej, Mikucki Łukasz, Nowak Łukasz, Kopecki Mateusz
Treningi seniorów:
Wtorek, 25.07, godz. 18:00, Gimnazjum Nr 1
Czwartek, 27.07, godz. 18:00, Gimnazjum Nr 1
Główny sponsor klubu
Sparing nr 3
GDKiS Ostaszewo - Olimpia Sztum 2:4 (2:2, 2:0)
(Karlak 21, Chrigui 24 - Dudziński 34, Aleksandrowicz 59, 76, Pluta M. 77)

Olimpia (I tercja): Mykowski - Skowroński, Jasiński, Ostrowski, Jankowski Mateusz, Pluta D., Kopecki Mateusz, Pluta M., Kopecki Michał, Kopecki Marcin, Dudziński

Olimpia (II tercja): Mykowski - Skowroński, Jasiński, Nowak, Jankowski Mateusz, Pluta D. (54, Pastewski), Pluta M. (55, Kowszewicz), Ostrowski, Kopecki Michał, Aleksandrowicz, Dudziński

Olimpia (III tercja): Berg - Skowroński (69, Pluta D.), Ostrowski (72, Kopecki Mateusz), Nowak, Jankowski Mateusz (70, Kopecki Michał), Pastewski (77, Orliński), Dudziński (69, Pluta M.), Kopecki Marcin, Mikucki, Kowszewicz, Aleksandrowicz (86, Pastewski)

W 50 minucie Krystian Mykowski obronił rzut karny, który sam wcześniej sprokurował. Grano 3x30 minut.
Sparing nr 2
Olimpia Sztum - Powiśle II Dzierzgoń 0:2 (0:0)
(Wołoszyk 51, 82)

Olimpia: Markowicz (60' Więckowski) - Cyssewski (24, Kopecki Mateusz (76, Jankowski Mateusz)), Jasiński (46, Nowak), Jankowski Mateusz (54, Cyssewski), Skowroński (34, Pastewski (56, Skowroński)) - Kopecki Michał (55, Kopecki Marcin), Nowak (25, Aleksandrowicz), Ostrowski (63, Pluta D.), Pluta D. (56, Mikucki) - Kopecki Marcin (36, Kowszewicz), Dudziński (70, Kopecki Michał)

W Powiślu II zagrali byli zawodnicy Olimpii w osobach Sławka Kordy, Filipa Blejwasa oraz Michała Barnasia. W całym meczu kadrę gości wsparł trenujący z Olimpią Jarek Karwowski, natomiast w drugiej połowie Powiśle II wspomógł Wojtek Pastewski.
Ramowy terminarz B-klasy - startujemy 26/27 sierpnia!
Pomorski ZPN opublikował długo wyczekiwany terminarz B-klasy. W stosunku do moich przewidywań doszło do kilku istotnych zmian - przede wszystkim pierwszy mecz ligowy zagramy 26/27 sierpnia, a nie 12/13 sierpnia. Pierwszym rywalem Olimpii będzie Powiśle Pawlice-Rakowiec, które podejmiemy na wyjeździe. Ostatni epizod jesieni 2017 nastąpi już 4/5 listopada domowym spotkaniem ze Skrą Kończewice.

Druga istotna kwestia to zmiana nazewnictwa ligi - grupę VI zamieniono na VII. Trzecia sprawa to liczba zespołów, które przystąpią do rozgrywek - zaledwie 12. Wśród B-klasowców brak jest Wisły Drewnica (która prawdopodobnie zagra w gdańskiej B-klasie), Czarnych Straszewo (które zagrają w drugiej grupie malborskiej B-klasy) oraz Rodła II Kwidzyn o którym brak jakiejkolwiek informacji (mimo zgłoszenia). Tym samym sztumianie rozegraj najkrótszy sezon w ostatnich kilkunastu latach.

Jeśli chodzi o najbardziej elektryzujące nas mecze derbowe to pojedynek z KS Czernin odbędzie się w 4 kolejce (16/17.09) w Sztumie, natomiast na przeciw Błyskawicy staniemy w 8 kolejce (14/15.10) w Postolinie.

1 kolejka, 26/27.08
Powiśle Pawlice-Rakowiec - Olimpia

2 kolejka, 2/3.09
Olimpia - Tęcza Szropy

3 kolejka, 9/10.09
Nogat Malbork - Olimpia

4 kolejka, 16/17.09
Olimpia - KS Czernin

5 kolejka, 23/24.09
Real Myszewo - Olimpia
Sparing nr 1
LKS Waplewo - Olimpia Sztum 4:5 (1:2)
(Czarnecki 32, 84, 87, Snarski 53 - Aleksandrowicz 5, 45, Kopecki Mateusz 46, Mikucki 77, Nowak 82-k.)

Olimpia: Mykowski - Skowroński, Nowak, Jankowski Maciej, Jankowski Mateusz (79, Kopecki Mateusz), Pluta D., Ostrowski, Kopecki Mateusz (65, Aleksandrowicz), Kopecki Marcin (38, Kowszewicz), Pluta M., Aleksandrowicz (61, Mikucki)

Asysty: Pluta M. (0:1), (1:3), (2:4)

Z powodów zawodowych zabrakło m. in. Piotra Markowicza i Michała Kopeckiego. Sprawy osobiste zatrzymały natomiast Daniela Jasińskiego. Z powodu nagromadzenia urazów do tej pory treningów nie podjął Piotr Małek.
Sztumianie rozpoczęli przygotowania do B-klasowej kampanii 2017/18
Dzisiaj odbył się pierwszy trening Olimpii, który niestety nie zachwycił frekwencją - na zajęciach stawiło się zaledwie 10 zawodników i trener Małek. Niestety murawa Gimnazjum Nr 1 nie bardzo nadawała się do przeprowadzenia zajęć z uwagi na nieskoszoną trawę. Dlatego też po po krótkim rozruchu piłkarze przenieśli się na sztumskiego Orlika gdzie rozgrywali wewnętrzne gierki.

Zmienił się nieco plan przygotowań na przyszły tydzień - następny trening odbędzie się w nabliższy wtorek o godz. 18:00 na Gimnazjum. Wtedy też ustalona zostanie data kolejnych zajęć (czwartek lub piątek). Natomiast w drugim i trzecim tygodniu przygotowań zawodnicy nieco podkręcą tempo spotykając się zajęciach już trzy razy w tygodniu. Jeśli chodzi o najbliższy sparing z LKS Waplewo to dokładna godzina oraz miejsce zostaną ustalone w nadchodzącym tygodniu.

Na dzisiejszym treningu obecni byli: Mateusz Kopecki, Marcin Kopecki, Michał Kopecki, Krystian Mykowski, Dawid Kowszewicz, Łukasz Nowak, Filip Ostrowski, Marcin Skowroński, Dawid Pluta oraz Mateusz Jankowski.
Sztumianie wracają do treningów
W najbliższy piątek o godz. 18:00 zawodnicy Olimpii po niecałych 2 tygodniach przerwy rozpoczną przygotowania do nadchodzącego sezonu 2017/18. Ligowe rozgrywki wystartują niemalże 2 tygodnie wcześniej niż przed rokiem - 12/13 sierpnia. Póki co nie znamy jeszcze ramowego terminarza B-klasy gr. VI ani jej ostatecznego składu (Pomorski ZPN poda go po zakończeniu procedury licencyjnej).

W pierwszym okresie przygotowań zawodników czekają 3 treningi tygodniowo:
- w I tygodniu: we wtorek, czwartek i piątek,
- w II tygodniu: w poniedziałek, środę (sparing), czwartek i piątek.

Ponadto trener Zenon Małek ustalił na ten moment 4 pewne sparingi - dokładne godziny oraz miejsca ich rozegrania są do ustalenia.

15.07 - LKS Waplewo (A-klasa)
19.07 (środa) - Powiśle II Dzierzgoń (V liga)
22.07 - GDKiS Ostaszewo (A-klasa)
30.07 - Delta Miłoradz (A-klasa)
* 5-6.08 niewykluczony jest również pojedynek z Jurandem Lasowice (B-klasa)

Jeśli chodzi o kwestie kadrowe to jak poinformował oficjalny profil FB klubu powrót do Olimpii zadeklarowali m. in. Damian Dudziński oraz Radosław Więckowski. W najbliższym czasie nie zobaczymy natomiast na boisku Mateusza Pudlika, który wyjechał za granicę.

Ponadto wiosną tego roku słychać było głosy o chęci gry w Olimpii kilku byłych zawodników - m. in. Maćka Pluty. Na ostateczne decyzje warto jednak poczekać chociażby do pierwszych sparingów, gdyż w przeszłości wielokrotnie zapowiadane powroty spełzły na niczym.

Ważną kwestią w nadchodzącym sezonie będzie również frekwencja na treningach. W ostatnim półroczu trener Zenon Małek miewał skrajne nastroje w tym temacie - na zajęcia potrafiło przyjść około 20 zawodników, ale i grubo poniżej 10. Niestety, ale bez regularnych treningów i konsekwentnej pracy prędko z B-klasy się nie wydostaniemy.

Pierwszy trening w piątek 7.07, o godz. 18:00 na boisku Gimnazjum Nr. 1.
Dokument potwierdzający licencję dla Olimpii
Kilkanaście dni temu Olimpii została oficjalnie przyznana licencja na grę w B-klasie na sezon 2017/18. Dziś potwierdzenie związkowej decyzji dotarło na klubową skrzynkę pocztową. Z zawartością dokumentu można zapoznać się pod poniższym linkiem. Przypomnę tylko, że licencja została nam przyznana z nadzorem infrastrukturalnym, a weryfikowanym boiskiem będzie obiekt przy Gimnazjum Nr 1.

Licencja dla Olimpii Sztum na sezon 2017/18 (.pdf)

Komisja do spraw licencji pozytywnie rozpatrzyła również wnioski pozostałych klubów, które do tej pory nie miały jej przyznane. Tym samym jedynym klubem bez licencji pozostała Lisovia Lisewo. Prawdopodobny skład naszej B-klasowej grupy będzie wyglądał następująco:

Jurand Lasowice (licencja przyznana)
Bałtyk Sztutowo (licencja przyznana)
Nogat Malbork (licencja przyznana)
Olimpia Sztum (licencja przyznana)
KS Czernin (licencja przyznana)
Powiśle Pawlice-Rakowiec (licencja przyznana)
Skra Kończewice (licencja przyznana)
Real Myszewo (licencja przyznana)
GKS Gardeja (licencja przyznana)
Czarni Straszewo (licencja przyznana)
Tęcza Szropy (licencja przyznana)
Wisła Drewnica (licencja przyznana)
Błyskawica Postolin (licencja przyznana)
Rodło II Kwidzyn (licencja przyznana)
Lisovia Lisewo (brak licencji)