Następny mecz
Sparing
Lasowice, 25 luty, godz. 12:00
Jurand Lasowice - : - Olimpia Sztum
B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 12 31
2. Nogat 12 30
3. Powiśle 12 28
4. Czernin 12 20
5. Gardeja 12 20
6. Real 12 19
7. Bałtyk 12 16
8. Tęcza 12 13
9. Jurand 12 12
10. Centrum 12 12
11. Skra 12 8
12. Lisovia 12 7
13. Błyskawica 12 6
powered by © Tabelkownik 1.5
Ruchy kadrowe
Trenują z Olimpią
Ulkowski Grzegorz
 (ostatnio Delta Miłoradz)
Jankowski Maciej
Kamiński Bartosz
 (obaj wznowili treningi)
Piekarski Albert
 (Junior C1)
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 3 9
2. Czernin 3 6
3. Tęcza 3 3
4. Błyskawica 3 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 4 12
2. Real 4 7
3. Jurand 4 5
4. Lisovia 4 2
5. Skra 4 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Dudziński Damian
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Kopecki Michał, Pluta Dawid, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Kopecki Michał, Dudziński Damian
2 Pluta Dawid
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
4 Kopecki Michał, Aleksandrowicz Mateusz
3 Pluta Dawid
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
Sparing
11 luty, godz. 15:00
Olimpia Sztum 12 : 2 Czarni Straszewo
Rywale sparują
15.02
Skra - AP Malbork JB 3:6

17.02
SAP Sopot - Gedania II 2:2
Tęcza - Agat Jegłownik 4:0
Real - Błękitni S. P. 3:6
Centrum - Sobieski G. 9:0
Nogat - Delta 1:5

18.02
Powiśle - Rodło T. 8:4
Jurand - Wisła Drewnica 7:3
Sparingi - zima 2018
10.02 - LKS Waplewo
4:5

11.02 - Czarni Straszewo
12:2

17.02 - Pomezania Cup
18.02 - gra wewnętrzna
Sztum, godz. 12:00

25.02 - Jurand Lasowice
Lasowice, godz. 12:00

3.03 - GDKiS Ostaszewo
10.03 - wolny termin
17.03 - Polonia Markusy

Strzelcy B-klasy - 13 k.
21 Zieliński S. (Czernin)
18 Kuzior K. (Powiśle)
14 Pluta M., Aleksandrowicz M. (obaj Olimpia)
12 Olenkiewicz M. (Real)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
14 Aleksandrowicz, Pluta Maciej
8 Kopecki Marcin
7 Kopecki Michał
6 Dudziński Damian, Mikucki Łukasz
4 Nowak Łukasz
3 Ostrowski Filip
2 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Pluta Dawid
1 Pudlik Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
10 Pluta Dawid
9 Pluta Maciej
7 Pudlik Mateusz
6 Kopecki Michał, Kopecki Marcin
4 Nowak Łukasz
3 Aleksandrowicz Mateusz
2 Ostrowski Filip, Kopecki Mateusz, Jankowski Mateusz
1 Mikucki Łukasz

Więcej statystyk Olimpii ...
Dżokerzy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz
1 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Czwerenko Kacper
Żółte kartki
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Skowroński Marcin, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz
1 Kopecki Marcin, Kopecki Mateusz, Jasiński Daniel, Mikucki Łukasz, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk, Pluta Maciej

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
23 Pluta Maciej
17 Aleksandrowicz Mateusz
14 Kopecki Marcin
13 Kopecki Michał
12 Pluta Dawid
8 Pudlik Mateusz, Nowak Łukasz
7 Mikucki Łukasz
6 Dudziński Damian
5 Ostrowski Filip
4 Jankowski Mateusz
2 Kowszewicz Dawid
1 Kopecki Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
Sparing nr 2
Olimpia Sztum - Czarni Straszewo 12:2 (2:2)
(Kopecki Michał 12, 45, 48, Pluta M. 50, 57, 67, 68, Kopecki Marcin 51, Czwerenko 55, Jankowski Mateusz 62, Pluta D. 81, Pudlik 84)
Sparing nr 1
LKS Waplewo - Olimpia Sztum 5:4 (3:2)
(Czarnecki 13-k., Hermaniuk 29, Ziarnik 42, Bończoszek 73, Semeniuk 82 - Nowak 25, Aleksandrowicz 39, Semeniuk 61-sam., Mikucki 64)

Olimpia (I połowa): Mykowski - Nowak (40, Ulkowski), Jankowski Maciej (22, Kowszewicz), Jankowski Mateusz, Ulkowski (17, Pluta D.), Czwerenko (17, Kopecki Michał), Pudlik (36, Mikucki), Ostrowski, Kopecki Mateusz (35, Jankowski Maciej), Kopecki Marcin (32, Czwerenko), Mikucki (17, Aleksandrowicz)

Olimpia (II połowa): Mykowski - Nowak (86, Czwerenko), Jankowski Maciej (65, Kowszewicz (81, Pluta D.)), Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz, Pluta D. (75, Aleksandrowicz), Pudlik (74, Ostrowski), Ostrowski (59, Ulkowski), Kopecki Michał (71, Kopecki Marcin), Kopecki Marcin (62, Czwerenko (81, Pudlik)), Aleksandrowicz (58, Mikucki (81, Kopecki Michał))
...
Olimpia Sztum - Magdalenka Markusy 3:4 (2:0)
(Kowszewicz 17, Markowicz 36, Mikucki 58 - ? 56, ? 61, ? 74-k., ? 89)

Olimpia (I połowa): Berg - Spinner, Borzych, Jankowski Mateusz, Nowak - Pięta (26, Markowicz (40, Kopecki Marcin)), Kopecki Mateusz, Pudlik - Kowszewicz, Kopecki Marcin (26, Mikucki), Czwerenko

Olimpia (II połowa): Mykowski - Czwerenko, Borzych, Jankowski Mateusz, Nowak - Markowicz (70, Spinner), Kopecki Mateusz, Pudlik - Kowszewicz (52, Kopecki Marcin), Mikucki, Czwerenko (55, Pięta (80, Kowszewicz))

Asysty: Pudlik (1:0), Kowszewicz (2:0), Jankowski Mateusz (3:1)

NIeobecni: Pluta D., Pluta M., Aleksandrowicz, Kopecki Michał, Ostrowski, Skowroński,

W zespole Olimpii zagrali zawodnicy juniorów: Spinner Sebastian, Borzych Marcin oraz Pięta Karol.
Lidera mamy, za ch... go nie oddamy
Olimpia Sztum - Skra Kończewice 18:0 (9:0)
(Kopecki Michał 2, 19, 50, 55, 77, Pluta M. 26, 36, 38, 43, 44, 91, Kopecki Marcin 16, 18, 85, Pudlik 47, Mikucki 59, Nowak 69, Kowszewicz 87)

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Nowak, Jankowski Mateusz (56, Kowszewicz), , Ostrowski, Kopecki Mateusz, Pluta D., Pluta M., Kopecki Michał, Pudlik (54, Mikucki), Kopecki Marcin

Skra: Pawlaczyk - Jarosz, Ochmiński, Nietrzebka, Chomicz, Żurawski, Łyszkowski, Lubiński, Kraszewski, Sitański, Jaroński

Asysty: Pluta D. (1:0), (7:0), (11:0), (13:0), (18:0), Pluta M. (2:0), (3:0), (10:0), (14:0), (17:0), Kopecki Marcin (4:0), Pudlik (5:0), (6:0), (8:0), Mikucki (12:0)

Nieobecni: Aleksandrowicz (pauza za kartki), Jasiński D. (uraz), Piotrowski

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo nad Skrą na stałe zapisze się w kartach sztumskiego klubu. Dotychczas najwyższym zwycięstwem w meczu mistrzowskim mogli pochwalić się zawodnicy POMu Sztum w sezonie 1976/77, którzy pokonali w ówczesnej A-klasie (czwarty poziom rozgrywkowy) GKS Kolbudy 16:0.
Sopocka Akademia Piłkarska w kilku słowach
Do pucharowego spotkania z SAP jeszcze kilka miesięcy, ale warto przyjrzeć naszemu rywalowi już teraz. Sopocka Akademia Piłkarska to rewelacja B-klasowych rozgrywek w gr. II okręgu gdańskiego. Sopocianie po 10 meczach z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli, pewnie zmierzając po awans do A-klasy.

Nasz wiosenny rywal może się pochwalić świetną skutecznością strzelając przeciwnikom średnio 7,2 bramki na mecz, tracąc dotychczas zaledwie 3 gole.

Dla nas najbardziej znanym reprezentantem SAPu jest były zawodnik Olimpii - 32-letni Adam Kozubski. Innymi "gwiazdami" Sopocian są m. in. Jakub Kawa (w przeszłości Znicz Pruszków i Lechia Gdańsk), Maciej Osłowski (Lechia Gdańsk, Gryf Wejherowo), Tomasz Preizner (Bałtyk Gdynia, Lechia Gdańsk) czy Karim Madani (znany głównie z futsalu i piłki plażowej).

Zachęcam do zapoznania się z kilkoma linkami o Sopockiej Akademii Piłkarskiej:
W Sopocie ma być piłkarski mistrz Polski
Profil FB Akademii
Strona www Akademii
Sopocka Akademia Piłkarska rywalem Olimpii w 1/8 finału PP
Przed paroma chwilami poznaliśmy rywala Olimpii w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski oraz dalszą drogę do samego finału (zgodnie z regulaminem rozgrywek). Wiosną 2018 roku sztumianie zmierzą się z innym reprezentantem B-klasy - Sopocką Akademią Piłkarską. Gospodarzem tego pojedynku będzie SAP.

Jednocześnie wg. regulaminu dalsze etapu PP będą się odbywały wg drabinki. Czyli zwycięzca pojedynku SAP - Olimpia zagra z lepszym z pary Bytovia II - Stolem.

W losowaniu poszczęściło się ekipie ze Starogardu Gdańskiego, która czeka już ćwierćfinale na zwycięzcę spotkania Sokół - Powiśle.

Pary 1/8 finału PP:
Sokół Zblewo - Powiśle Dzierzgoń
KP Starogard Gdański - wolny los
Spójnia Sadlinki - Wierzyca Pelplin
Arka II Gdynia - Bałtyk Gdynia
Sopocka Akademia Piłkarska - Olimpia Sztum
Bytovia II Bytów - Stolem Gniewino
Gryf Słupsk - GKS Przodkowo
Pogoń Lębork - Anioły Garczegorze

Drabinka 1/4 finału PP:
Sokół / Powiśle - KP Starogard Gdański
Spójnia / Wierzyca Pelplin - Arka II / Bałtyk Gdynia
SAP / Olimpia - Bytovia II / Stolem
Gryf / Przodkowo - Pogoń / Anioły

Drabinka 1/2 finału PP:
(Sokół / Powiśle - KP) - (Spójnia / Wierzyca Pelplin - Arka II / Bałtyk Gdynia)
(SAP / Olimpia - Bytovia II / Stolem) - (Gryf / Przodkowo - Pogoń / Anioły)
...
Lisovia Lisewo - Olimpia Sztum 2:4 (1:1)
(Grzębski Martin 1, Maciuński 51 - Ostrowski 15, Mikucki 47, Aleksandrowicz 68, 85)

Lisovia: Skotarek - Konys, Chmielewicz T., Kropidłowski, Ubowski, Grudziński (50, Grzębski Mateusz), Maciuński M., Grzębski Martin, Wojciechowski (67, Rutkowski), Haftka, Chemielewicz Ł.

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz (80, Kowszewicz), Nowak, Ostrowski, Kopecki Michał (86, Piotrowski), Pluta M., Pudlik, Kopecki Marcin, Mikucki (57, Aleksandrowicz)

Żółte kartki: Skowroński (faul), Ostrowski (faul), Aleksandrowicz (niesportowe zachowanie wobec rywala) - Kropidłowski, Grzębski Mateusz,

Asysty: Kopecki Marcin (1:1), Pudlik (1:2), Kopecki Michał (2:3), Pluta M. (2:4)

NIeobecni: Pluta D., Jasiński D., Czwerenko