Następny mecz
19. kolejka
29 kwietnia, 14:00
KS Czernin - : - Olimpia Sztum
B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 16 43
2. Nogat 16 34
3. Powiśle 16 34
4. Czernin 15 29
5. Gardeja 16 26
6. Bałtyk 17 25
7. Real 16 24
8. Jurand 16 19
9. Tęcza 17 16
10. Lisovia 16 14
11. Skra 17 14
12. Centrum 14 13
13. Błyskawica 16 6
powered by © Tabelkownik 1.5
Tabela wiosny 2018
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 4 12
2. Lisovia 4 7
3. Bałtyk 4 6
4. Powiśle 4 6
5. Gardeja 4 6
6. Skra 4 6
7. Czernin 2 6
8. Real 3 5
9. Jurand 3 4
10. Nogat 4 4
11. Tęcza 4 3
12. Centrum 2 1
13. Błyskawica 4 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 4 12
2. Czernin 3 6
3. Tęcza 5 6
4. Błyskawica 4 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 5 13
2. Jurand 6 9
3. Real 5 8
4. Lisovia 5 3
5. Skra 5 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Dudziński Damian
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Pluta Maciej, Kopecki Michał, Pluta Dawid, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Kopecki Michał, Dudziński Damian
2 Pluta Dawid
1 Kopecki Marcin, Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
4 Kopecki Michał, Aleksandrowicz Mateusz
3 Kopecki Marcin, Pluta Dawid
2 Pluta Maciej, Mikucki Łukasz
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
17. kolejka
15 kwietnia, 16:00
Centrum Pelplin 2 : 4 Olimpia Sztum
18. kolejka
18 kolejka
Bałtyk 4 : 0 Tęcza
walkower - 5 cz. k.
Real 0 : 1 Czernin
Jurand 3 : 1 Skra
Błyskawica - : - Nogat
22.04, godz. 14:00
Gardeja - : - Centrum
22.04, godz. 14:00
Lisovia - : - Powiśle
22.04, godz. 15:00
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy - 17 kolejka
23 Zieliński S. (Czernin)
21 Kuzior K. (Powiśle)
20 Pluta M. (Olimpia)
15 Aleksandrowicz M. (Olimpia)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
20 Pluta Maciej
15 Aleksandrowicz Mateusz
9 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
7 Kopecki Michał
6 Dudziński Damian
4 Nowak Łukasz
3 Pluta Dawid, Ostrowski Filip
2 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz
1 Pudlik Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
12 Pluta Maciej, Pluta Dawid
8 Kopecki Michał
7 Pudlik Mateusz
6 Kopecki Marcin
4 Nowak Łukasz, Aleksandrowicz Mateusz
2 Ostrowski Filip, Kopecki Mateusz, Jankowski Mateusz
1 Dudziński Damian, Mikucki Łukasz

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
32 Pluta Maciej
19 Aleksandrowicz Mateusz
15 Kopecki Marcin, Kopecki Michał, Pluta Dawid
10 Mikucki Łukasz
8 Pudlik Mateusz, Nowak Łukasz
7 Dudziński Damian
5 Ostrowski Filip
4 Jankowski Mateusz
2 Kowszewicz Dawid
1 Kopecki Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Dżokerzy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz
1 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Czwerenko Kacper
Żółte kartki
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Nowak Łukasz, Ostrowski Filip
2 Kopecki Mateusz, Skowroński Marcin
1 Jankowski Maciej, Czwerenko Kacper, Kopecki Marcin, Jasiński Daniel, Mikucki Łukasz, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk, Pluta Maciej

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
Lidera mamy, za ch... go nie oddamy
Olimpia Sztum - Skra Kończewice 18:0 (9:0)
(Kopecki Michał 2, 19, 50, 55, 77, Pluta M. 26, 36, 38, 43, 44, 91, Kopecki Marcin 16, 18, 85, Pudlik 47, Mikucki 59, Nowak 69, Kowszewicz 87)

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Nowak, Jankowski Mateusz (56, Kowszewicz), , Ostrowski, Kopecki Mateusz, Pluta D., Pluta M., Kopecki Michał, Pudlik (54, Mikucki), Kopecki Marcin

Skra: Pawlaczyk - Jarosz, Ochmiński, Nietrzebka, Chomicz, Żurawski, Łyszkowski, Lubiński, Kraszewski, Sitański, Jaroński

Asysty: Pluta D. (1:0), (7:0), (11:0), (13:0), (18:0), Pluta M. (2:0), (3:0), (10:0), (14:0), (17:0), Kopecki Marcin (4:0), Pudlik (5:0), (6:0), (8:0), Mikucki (12:0)

Nieobecni: Aleksandrowicz (pauza za kartki), Jasiński D. (uraz), Piotrowski

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo nad Skrą na stałe zapisze się w kartach sztumskiego klubu. Dotychczas najwyższym zwycięstwem w meczu mistrzowskim mogli pochwalić się zawodnicy POMu Sztum w sezonie 1976/77, którzy pokonali w ówczesnej A-klasie (czwarty poziom rozgrywkowy) GKS Kolbudy 16:0.
Sopocka Akademia Piłkarska w kilku słowach
Do pucharowego spotkania z SAP jeszcze kilka miesięcy, ale warto przyjrzeć naszemu rywalowi już teraz. Sopocka Akademia Piłkarska to rewelacja B-klasowych rozgrywek w gr. II okręgu gdańskiego. Sopocianie po 10 meczach z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli, pewnie zmierzając po awans do A-klasy.

Nasz wiosenny rywal może się pochwalić świetną skutecznością strzelając przeciwnikom średnio 7,2 bramki na mecz, tracąc dotychczas zaledwie 3 gole.

Dla nas najbardziej znanym reprezentantem SAPu jest były zawodnik Olimpii - 32-letni Adam Kozubski. Innymi "gwiazdami" Sopocian są m. in. Jakub Kawa (w przeszłości Znicz Pruszków i Lechia Gdańsk), Maciej Osłowski (Lechia Gdańsk, Gryf Wejherowo), Tomasz Preizner (Bałtyk Gdynia, Lechia Gdańsk) czy Karim Madani (znany głównie z futsalu i piłki plażowej).

Zachęcam do zapoznania się z kilkoma linkami o Sopockiej Akademii Piłkarskiej:
W Sopocie ma być piłkarski mistrz Polski
Profil FB Akademii
Strona www Akademii
Sopocka Akademia Piłkarska rywalem Olimpii w 1/8 finału PP
Przed paroma chwilami poznaliśmy rywala Olimpii w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski oraz dalszą drogę do samego finału (zgodnie z regulaminem rozgrywek). Wiosną 2018 roku sztumianie zmierzą się z innym reprezentantem B-klasy - Sopocką Akademią Piłkarską. Gospodarzem tego pojedynku będzie SAP.

Jednocześnie wg. regulaminu dalsze etapu PP będą się odbywały wg drabinki. Czyli zwycięzca pojedynku SAP - Olimpia zagra z lepszym z pary Bytovia II - Stolem.

W losowaniu poszczęściło się ekipie ze Starogardu Gdańskiego, która czeka już ćwierćfinale na zwycięzcę spotkania Sokół - Powiśle.

Pary 1/8 finału PP:
Sokół Zblewo - Powiśle Dzierzgoń
KP Starogard Gdański - wolny los
Spójnia Sadlinki - Wierzyca Pelplin
Arka II Gdynia - Bałtyk Gdynia
Sopocka Akademia Piłkarska - Olimpia Sztum
Bytovia II Bytów - Stolem Gniewino
Gryf Słupsk - GKS Przodkowo
Pogoń Lębork - Anioły Garczegorze

Drabinka 1/4 finału PP:
Sokół / Powiśle - KP Starogard Gdański
Spójnia / Wierzyca Pelplin - Arka II / Bałtyk Gdynia
SAP / Olimpia - Bytovia II / Stolem
Gryf / Przodkowo - Pogoń / Anioły

Drabinka 1/2 finału PP:
(Sokół / Powiśle - KP) - (Spójnia / Wierzyca Pelplin - Arka II / Bałtyk Gdynia)
(SAP / Olimpia - Bytovia II / Stolem) - (Gryf / Przodkowo - Pogoń / Anioły)
...
Lisovia Lisewo - Olimpia Sztum 2:4 (1:1)
(Grzębski Martin 1, Maciuński 51 - Ostrowski 15, Mikucki 47, Aleksandrowicz 68, 85)

Lisovia: Skotarek - Konys, Chmielewicz T., Kropidłowski, Ubowski, Grudziński (50, Grzębski Mateusz), Maciuński M., Grzębski Martin, Wojciechowski (67, Rutkowski), Haftka, Chemielewicz Ł.

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz (80, Kowszewicz), Nowak, Ostrowski, Kopecki Michał (86, Piotrowski), Pluta M., Pudlik, Kopecki Marcin, Mikucki (57, Aleksandrowicz)

Żółte kartki: Skowroński (faul), Ostrowski (faul), Aleksandrowicz (niesportowe zachowanie wobec rywala) - Kropidłowski, Grzębski Mateusz,

Asysty: Kopecki Marcin (1:1), Pudlik (1:2), Kopecki Michał (2:3), Pluta M. (2:4)

NIeobecni: Pluta D., Jasiński D., Czwerenko
...
Olimpia Sztum - Bałtyk Sztutowo 4:1 (1:0)
(Kopecki Marcin 45, Aleksandrowicz 56, 75, Jankowski Mateusz 79 - Weber 71)

Olimpia: Markowicz - Nowak (88, Berg), Jasiński D., Jankowski Mateusz - Kopecki Mateusz, Ostrowski, Pluta M., Pluta D. (59, Mikucki), Kopecki Michał - Pudlik (54, Aleksandrowicz), Kopecki Marcin (86, Kowszewicz)

Bałtyk: Seremak - Weber, Obara, Szmidt, Popielarski (76, Kusik), Rombalski, Figura, Ziarko, Friszkemut K., Grabowski (66, Sala), Głogowski

Żółte kartki: Kopecki Marcin (niesportowe zachowanie wobec przeciwnika) - Weber, Obara, Głogowski, Rombalski

Czerwona kartka: Szmidt Błażej (9 minuta, Bałtyk, ręka w polu karnym)

Asysty: Kopecki Michał (3:1), (4:1)

Rzut karny wywalczył: Kopecki Michał

Nieobecni w kadrze: Skowroński, Czwerenko

W 10 minucie Łukasz Nowak (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Wobec urazu Łukasza Nowaka i braku zawodników z pola do zmiany, od 88 minuty w ataku Olimpii ponownie zagrał nominalny bramkarz - Przemysław Berg.
Poznaliśmy potencjalnych rywali Olimpii w 1/8 finału PP
Dzisiejszymi meczami zakończyły się ostatecznie pucharowe zmagania w ramach podokręgów Malbork, Gdańsk i Słupsk. Wiosną 2018 roku 15 drużyn przystąpi do gry na szczeblu wojewódzkim. Wobec obustronnego walkowera w meczu Mady Ostaszewo - Grom Nowy Staw mamy nieparzystą liczbę drużyn, dlatego jeden z zespołów w 1/8 zostanie obdarowany wolnym losym co automatycznie zapewni mu awans do 1/4 finału.

Lista potencjalnych rywali Olimpii przedstawia się całkiem obiecująco - raczej mało prawdopodobne, abyśmy w losowaniu trafili na którąś ze słupskich ekip. Najprawdopodobniej 1/8 finału rozegramy na własnym obiekcie (chyba, że trafimy na B-klasową Sopocką Akademię Piłkarską - wtedy o miejscu zadecyduje dodatkowe losowanie).

Potencjalni rywale Olimpii w 1/8 finału wojewódzkiego PP:
Bałtyk Gdynia, Wierzyca Pelplin, GKS Przodkowo, KP Starogard Gdański (wszyscy III liga), Powiśle Dzierzgoń, Gryf Słupsk, Pogoń Lębork, Anioły Garczegorze, Stolem Gniewino, Arka II Gdynia, Bytovia II Bytów (wszyscy IV liga), Spójnia Sadlinki (V liga), Sokół Zblewo (A-klasa), Sopocka Akademia Piłkarska (B-klasa)

Warto dodać, że Olimpia wraz z Sopocką Akademią Piłkarską są jedynymi reprezentatami B-klasy na tym szczeblu wojewódzkiego pucharu. Sopocka AP z byłym zawodnikiem Olimpii - Adamem Kozubskim, ma na rozkładzie m. in. IV-ligowego Orkana Rumia czy w dzisiejszym pojedynku V-ligowe MKS Władysławowo.

Wyniki V rundy Podokręgu Słupsk
Karol Pęplino - Gryf Słupsk 0:6
Myśliwiec Tuchomie - Bytovia II Bytów 0:2
Start Miastko - Pogoń Lębork 0:3
Anioły Garczegorze - Sokół Wyczechy <>3:0 vo.

Wyniki V rundy Podokręgu Gdańsk
Gwiazda Karsin - Wierzyca Pelplin 2:4
Chojniczanka II Chojnice - GKS Przodkowo 3:4
Wisła Tczew - Sokół Zblewo 0:8
Orzeł Gołubie - KP Starogard Gdański 1:2
Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 3:5 po dogr.
Sopocka Akademia Piłkarska - MKS Władysławowo 2:1
Portowiec Gdańsk - Bałtyk Gdynia 1:4
GKS Kowale - Stolem Gniewino 1:3

Niestety na ten moment nie znamy terminu losowania 1/8 finału PP.
Mimo zaskakującego początku, zrobili swoje
Błyskawica Postolin - Olimpia Sztum 1:10 (1:3)
(Kopecki Michał 7-sam. - Pluta M. 16, 49, 79, Kopecki Marcin 17, 42, 63, 77, Kowszewicz 51, Nowak 56, 88-k.)

Olimpia: Markowicz - Nowak, Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz - Ostrowski, Pudlik (80, Piotrowski B.), Pastewski, Pluta M., Kopecki Michał - Kopecki Marcin, Kowszewicz (71, Berg)

Błyskawica: Skoczyński K. - Dumalski Marek (46, Kamiński K.), Liszewski P., Kamiński M., Skoczyński M., Dumalski Michał, Paźniewski, Kowalski, Kulas, Knabe, Liszewski M.

Asysty: Kopecki Michał (1:1), Nowak (1:2), (1:4), (1:8), (1:9) Pluta M. (1:3)

Nieobecni w kadrze: Jasiński D., Mikucki, Dudziński, Skowroński, Pluta D., Czwerenko, Aleksandrowicz

Ozdobą spotkania był gol na 1:6 Łukasza Nowaka, który umieścił piłkę w siatce bezpośrednio z rzutu rożnego. W zespole Olimpii zadebiutował dziś 17-letni Bartosz Piotrowski, dotychczas reprezentujący Juniora B. Z uwagi na braki kadrowe, od 71 minucie w ataku Olimpii zagrał nominalny bramkarz - Przemysław Berg.