Następny mecz
7. kolejka
23 września, 16:00
Real Myszewo - : - Olimpia Sztum
B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 6 14
2. Bałtyk 6 13
3. Powiśle 6 13
4. Olimpia 5 10
5. Jurand 5 8
6. Skra 6 8
7. Real 5 7
8. Gardeja 4 5
9. Lisovia 6 5
10. Centrum 5 4
11. Czernin 5 4
12. Tęcza 5 3
13. Błyskawica 6 3
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 2 6
2. Tęcza 2 3
3. Czernin 1 0
4. Błyskawica 1 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Jurand 3 5
2. Nogat 1 3
3. Lisovia 2 2
4. Real 2 1
5. Skra 2 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
3 Dudziński Damian
1 Aleksandrowicz Mateusz, Kopecki Michał, Pluta Dawid, Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Dudziński Damian
2 Kopecki Michał
1 Pluta Dawid, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
3 Kopecki Michał
2 Pluta Dawid
1 Aleksandrowicz Mateusz, Pluta Maciej, Mikucki Łukasz, Nowak Łukasz, Kopecki Marcin, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
III runda PP
20 września, godz. 16:30
Olimpia Sztum 2 : 1 Powiśle II Dzierzgoń
7. kolejka B-klasy
7 kolejka
Tęcza - : - Skra
23.09, godz. 15:00
Real - : - Olimpia
23.09, godz. 16:00
Nogat - : - Lisovia
23.09, godz. 16:00
Powiśle - : - Jurand
23.09, godz. 16:00
Czernin - : - Gardeja
24.09, godz. 14:00
Centrum - : - Bałtyk
24.09, godz. 17:00
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy B-klasy - 6 k.
9 Kuzior K. (Powiśle)
8 Szinrock J. (Skra)
6 Wiśniewski T. (Powiśle), Aleksandrowicz M., Dudziński D. (obaj Olimpia)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
6 Dudziński Damian, Aleksandrowicz Mateusz
3 Mikucki Łukasz
2 Pluta Maciej, Kopecki Michał
1 Nowak Łukasz, Ostrowski Filip, Pluta Dawid

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
5 Pluta Dawid
2 Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Kopecki Michał
1 Kopecki Marcin, Kopecki Mateusz, Aleksandrowicz Mateusz

Więcej statystyk Olimpii ...
Żółte kartki
2 Aleksandrowicz Mateusz
1 Mikucki Łukasz, Ostrowski Filip, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk, Skowroński Marcin, Pluta Maciej, Nowak Łukasz

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
7 Aleksandrowicz Mateusz
6 Pluta Dawid, Dudziński Damian
4 Pluta Maciej, Kopecki Michał
3 Ostrowski Filip, Mikucki Łukasz
1 Kopecki Marcin, Nowak Łukasz, Kopecki Mateusz

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
Pierwszy trening
Już w najbliższy poniedziałek nasi piłkarze rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Zajęcia odbędą się o godz. 18:00, i w miejsce Radosława Szczuchniaka (sprawy osobiste), poprowadzi je kapitan zespołu, Wojciech Wilmański. Niestety nadal nie uzupełniony został skład zarządu, a co za tym idzie nie rozstrzygnięto kwestii prezesury klubu. Kolejne spotkanie zarządu w tej sprawie zaplanowano na poniedziałkowe popołudnie.

20 lipca odbędzie się pierwszy trening nowo utworzonego Juniora Starszego Olimpii. Kadrę zespołu stanowić będzie większość piłkarzy wycofanej z rozgrywek B-klasy Olimpii II, oraz zawodnicy z rocznika '92. Oby frekwencja na meczach dopisywała.
IV liga niekompletna
Jak podał dziś nieoficjalny serwis Startu Mrzezino, zespół ten w przyszłym sezonie nie przystąpi do rozgrywek IV ligi pomorskiej. Wczoraj na klubowym spotkaniu, ku zdziwieniu zawodników Startu, zarząd ogłosił decyzję o tym, iż zespół przystąpi do rozgrywek V ligi.

Źródło: startmrzezino.futbolowo.pl
Przygotowania do sezonu - lato 2009
Piłkarze na pierwszym treningu stawią się w poniedziałek 6 lipca. Poniżej lista sparingów, jakie czekają nasz zespół w okresie przygotowawczym. Większość terminów wymaga jeszcze ustalenia szczegółów co do miejsca, oraz godziny rozegrania spotkań.

11.07 - Concordia Elbląg
15.07 - LZS Waplewo (w), godz. 18:00
18.07 - Błękitni Orneta
22.07 - Relax Ryjewo (w)
25.07 - Unia Susz
29.07 - Pogoń Prabuty
1.08 - Potok Pszczółki
5.08 - Olimpia Kisielice


Olimpia nie będzie rywalizowała w przyszłym sezonie z zespołem Wisły Tczew w IV lidze. Spowodowane to jest połączeniem obu tczewskich klubów - Wisły oraz Unii. Nowy "twór" będzie funkcjonował pod nazwą Gryf 2009 Tczew. Zajmie on miejsce Wisły w IV lidze, a drużyna rezerw Gryfa przystąpi do rozgrywek V ligi, w miejsce Unii Tczew.

Źródło: własne, Dziennik Bałtycki
Po Walnym Zebraniu
Po blisko 2,5-godzinnym spotkaniu zakończyło się Walne Zebranie członków zarządu oraz sympatyków Olimpii Sztum. Niestety frekwencja nie zachwyciła. Liczba około 30 osób z pewnością nie daje powodów do zadowolenia. Cieszy natomiast fakt, iż zebranie to nie przebiegało w atmosferze milczenia. Kilka osób zabrało głos przedstawiając swój punkt widzenia na zaistniały stan rzeczy bądź też próbując rozwiać nurtujące ich kwestie. Mowa była nie tylko o sprawach klubowych, ale i o organizacji bazy sportowej w Sztumie. Tradycyjnie przy takich spotkaniach nie zabrakło słów krytyki. Z najważniejszych ustaleń:

- Bogusław Gos zrezygnował z funkcji prezesa sztumskiej drużyny. Nie oznacza to jego rozłąki z klubem. Bogusław Gos pozostaje w zarządzie Olimpii, ale swoje "siły" skupi na piłce młodzieżowej

- z członkostwa w zarządzie zrezygnował Jacek Maciąg. W jego miejsce, większością głosów, wybrany został Mirosław Labuda z przedsiębiorstwa Piomar.

- w zarządzie naszego klubu pozostało jedno wolne miejsce po śp. Andrzeju Szpalerskim. Walne Zebranie jednogłośnie upoważniło zarząd do "dokoptowania" jednej osoby we własnym zakresie. Po tej czynności, zarząd wybierze spośród siebie prezydium. Kwestia prezesury rozstrzygnie się w najbliższy czwartek, późnym popołudniem.
IV liga w komplecie
Niedawno zakończyły się rewanżowe spotkania barażowe o IV ligę. Z byłych IV-ligowców obroniła się jedynie drużyna Korala Dębnica. Czarni Pruszcz Gdański oraz Pogoń Lębork, musieli uznać wyższość beniaminków, i przyszły sezon spędzą w V lidze.

Pogoń Lębork - Żuławy Nowy Dwór Gdański 0:0
Czarni Pruszcz Gdański - Czarni Czarne 0:1
Koral Dębnica - Polonia Gdańsk 2:0

Źródło: pomorskifutbol.pl
Zaczynamy 8/9 sierpnia
Pomorski-ZPN w wydanym dziś komunikacie podał termin rozpoczęcia rozgrywek IV ligi w sezonie 2009/2010. Piłkarze wyjdą na boiska w weekend 8/9 sierpnia. Zakończenie rundy jesiennej nastąpi 11 listopada. Ponadto oddalony został wniosek dotychczasowych klubów IV-ligowych o powiększenie ligi. Tak więc w nadchodzących rozgrywkach weźmie udział 16 drużyn.

Źródło: pomorski-zpn.pl
Z kim w IV lidze ?
Dziś rozegrane zostały pierwsze spotkania barażowe o prawo gry w IV lidze. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwami drużyn, które ubiegły sezon spędziły w V lidze. Najbliżej awansu na IV-ligowy szczebel rozgrywek są chyba Żuławy Nowy Dwór Gdański, które pokonały Pogoń Lębork 3:0.

Czarni Cz. - Czarni P. 2:1
Polonia G. - Koral D. 3:2
Żuławy N. D. G. - Pogoń L. 3:0

Nasz niedawny III-ligowy rywal - Błękitni Stargard Szczeciński - nie sprostał w dwumeczu barażowym Miedzi Legnica, która po dzisiejszym zwycięstwie 4:3, zapewniła sobie II-ligowy byt. Źródło: pomorskifutbol.pl