B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 12 31
2. Nogat 12 30
3. Powiśle 12 28
4. Czernin 12 20
5. Gardeja 12 20
6. Real 12 19
7. Bałtyk 12 16
8. Tęcza 12 13
9. Jurand 12 12
10. Centrum 12 12
11. Skra 12 8
12. Lisovia 12 7
13. Błyskawica 12 6
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 3 9
2. Czernin 3 6
3. Tęcza 3 3
4. Błyskawica 3 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 4 12
2. Real 4 7
3. Jurand 4 5
4. Lisovia 4 2
5. Skra 4 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Dudziński Damian
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Kopecki Michał, Pluta Dawid, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Kopecki Michał, Dudziński Damian
2 Pluta Dawid
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
4 Kopecki Michał, Aleksandrowicz Mateusz
3 Pluta Dawid
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
Sparing
19 listopada, godz. 13:00
Olimpia Sztum 3 : 4 Magdalenka Markusy
Strzelcy B-klasy - 13 k.
21 Zieliński S. (Czernin)
18 Kuzior K. (Powiśle)
14 Pluta M., Aleksandrowicz M. (obaj Olimpia)
12 Olenkiewicz M. (Real)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
14 Aleksandrowicz, Pluta Maciej
8 Kopecki Marcin
7 Kopecki Michał
6 Dudziński Damian, Mikucki Łukasz
4 Nowak Łukasz
3 Ostrowski Filip
2 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Pluta Dawid
1 Pudlik Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
10 Pluta Dawid
9 Pluta Maciej
7 Pudlik Mateusz
6 Kopecki Michał, Kopecki Marcin
4 Nowak Łukasz
3 Aleksandrowicz Mateusz
2 Ostrowski Filip, Kopecki Mateusz, Jankowski Mateusz
1 Mikucki Łukasz

Więcej statystyk Olimpii ...
Dżokerzy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz
1 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Czwerenko Kacper
Żółte kartki
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Skowroński Marcin, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz
1 Kopecki Marcin, Kopecki Mateusz, Jasiński Daniel, Mikucki Łukasz, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk, Pluta Maciej

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
23 Pluta Maciej
17 Aleksandrowicz Mateusz
14 Kopecki Marcin
13 Kopecki Michał
12 Pluta Dawid
8 Pudlik Mateusz, Nowak Łukasz
7 Mikucki Łukasz
6 Dudziński Damian
5 Ostrowski Filip
4 Jankowski Mateusz
2 Kowszewicz Dawid
1 Kopecki Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
'Nasi' sparują
Maksim Satiński wystąpił (i zdobył gola) w sparingowym spotkaniu Żuław Nowy Dwór Gdański, podobnie jak Michał Kuśnierek oraz Mariusz Malinowski. 'Malina' przeszedł do naszych ligowych rywali na zasadzie transferu definitywnego. Przypomnijmy tylko, iż Mariusz wiosnę 2009 spędził w Żuławach na wypożyczeniu.

Kamil Wróblewski wystąpił w drugim sparingu Pomezanii Malbork, zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Karol Damaszke, na wiosnę reprezentujący barwy Wisły Tczew zasilił szeregi nowo powstałego Gryfa 2009 Tczew. W składzie tczewian na dzisiejszy sparing znalazł się Łukasz Statkiewicz, dotychczas występujący w meczach kontrolnych Pomezanii. Nadal testowany jest w Tczewie Daniel Podbereźny.

Bartłomiej Piechnik, który póki co nie trenuje z drużyną, występuje na Mistrzostwach Polski W Piłki Plażowej rozgrywanych w Ustce. Jego drużyna, Hotel Continental Krynica Morska, będzie walczyła o miejsce na podium, w spotkaniu o 3 miejsce.

Źródło: własne, lkszulawy.futbolowo.pl, pomezania.pl, pomorskifutbol.pl
3 sparingi = 3 zwycięstwa
Kontrolna gra z Błękitnymi Orneta, zakończyła się zwycięstwem sztumian 4:3. Beniaminek IV ligi warmińsko-mazurskiej jako pierwszy cieszył się z bramki za sprawą Tomasza Włodarczyka. Sztumianie jednak szybko zdołali się przebudzić i zaaplikowali gospodarzom trzy bramki. Łupem bramkowym podzielili się 15-letni Wojtek Zyska i 17-letni Maciek Pluta. Błękitni nie złożyli broni i w 83 minucie mieliśmy remis 3:3. Gola na wagę zwycięstwa w samej końcówce meczu zdobył Grzesiek Krupa. Warto zaznaczyć, iż Olimpia stawiła się w Ornecie bez kilku doświadczonych graczy. Zabrakło m. in. Sławka Kordy, Grześka Pliszki, Łukasza Olszewskiego i Tadka Świderskiego.

Olimpia: Tymoszuk - Kępka, Hadrysiak M., Honory(74, Krupa), Hadrysiak A., Manuszewski (65, Maciąg), Neumann, Pliszka W., Zyska (46, Wawrzaszek), Krupa (70, Pluta), Pluta (59, Strąk)

Zdjęcia z meczu

Środowy sparing z Relaksem Ryjewo pierwotnie rozgrywany miał być na boisku w Ryjewie. Dziś jednak zmieniono miejsce potyczki i spotkanie to odbędzie się na boisku w Sztumie. Początek meczu o 18:00.
Pojedynek z Błękitnymi
Jutro o godz. 15:00 sztumianie rozegrają trzeci sparing tego lata. Przeciwnikiem będą IV-ligowi Błękitni Orneta. Spotkanie odbędzie się na boisku rywala.

Dziś zawodnicy odbyli ostatni trening pod okiem Wojtka Wilmanskiego. Od poniedziałku zajecia prowadzić będzie trener Radosław Szczuchniak. Zawodnicy mieli dziś zajecia na czterech stacjach. Pierwsza stacja związana była z prowadzeniem piłki. Druga - biegowa. Trzecia i czwarta to odpowiednio siatkonoga i trening strzelecki.
Postrzelali
SparingiLKS Waplewo - Olimpia 1:7

(Sidorowicz 50 - Pliszka G. 11, Pluta 22, Krupa 39, Manuszewski 41, Korda 52, Pliszka W. 78, 84)

Olimpia: Tymoszuk - Hadrysiak A.(57, Maciąg K.), Korda, Hadrysiak M., Pliszka G.(57, Kubacki T.), Manuszewski (57, Wawrzaszek M.), Neumann (46, Strąk), Honory, Pliszka W., Pluta, Krupa(57, Zyska W.)

Zdjęcia z meczu

Szkoleniowiec Wojciech Wilmański sprawdził dziś młodych piłkarzy m. in. Wawrzaszka, Maciąga oraz po raz drugi Zyskę. Kacper Maciąg 'Kapi' miał nawet szansę na bramkę, ale zabrakło zimnej krwi przy uderzeniu. W składzie ujrzeć mogliśmy również dobrze znanego Tomka Kubackiego, który trenuje od poniedziałku z zespołem. Z różnych powodów zabrakło Łukasza Olszewskiego, Tadka Świderskiego i testowanego Maćka Kępki. Natomiast Daniel Podbereźnego sprawdzany jest w Gryfie 2009 Tczew.

Łukasz Statkiewicz zaliczył kolejny udany występ w barwach Pomezanii Malbork zdobywając dwie bramki. U naszych sąsiadów w meczu z Concordią Elbląg wystąpił także Kamil Wróblewski.

Źródło: własne, pomezania.pl
Do Waplewa
Zapraszamy na jutrzejszy, drugi mecz kontrolny Olimpii. Sztumianie na boisku w Waplewie zmierzą się z tamtejszym LKS-em. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Nasi przeciwnicy mają za sobą już jedną grę kontrolną. W sobotę pokonali Tęczę Szropy 5:3. W kadrze Olimpii powinien się pojawić Przemek Manuszewski. W ubiegłą sobotę nie mógł wystąpić z powodów osobistych. W środowym sparingu zabraknąć może natomiast kilku młodych zawodników, którym grę uniemożliwią obowiązki szkolne. Dodajmy tylko, iż średnia liczba piłkarzy na wczorajszym i dzisiejszym treningu oscylowała wokół 12-13 osób.

Źródło: własne, lkswapelwo.futbolowo.pl
Pierwszy sparing do przodu
Po dobrym spotkaniu Olimpia pokonała III-ligową Concordię Elbląg 2:1. Wynik w pierwszej połowie otworzył Sebastian Gryka. Sztumianie zwycięstwo zapewnili sobie w końcowych minutach sparingu. Najpierw do remisu doprowadził Sławek Korda. Chwilę później Piotr Strąk strzałem do pustej bramki ustalił rezultat meczu. W barwach Olimpii wystąpił testowany obrońca Maciej Kępka, z postawy którego szkoleniowiec Wojtek Wilmański, był bardzo zadowolony. Prócz tego w kadrze na mecz znalazł się junior Olimpii - Wojtek Zyska.

Olimpia: Świderski(46, Tymoszuk) - Hadrysiak A.(46, Podbereźny D.), Hadrysiak M., Korda, Kępka(58, Hadrysiak A.), Pliszka W., Honory, Neumann(46, Pliszka G.), Pluta M.(58, W. Zyska), Krupa(57, Strąk), Olszewski Ł.

Zdjęcia z meczu
Zmiana prezesa | Nasi sparują w innych klubach
Zaledwie kilka dni Mirosław Labuda sprawował funkcję prezesa naszego klubu. W środku tygodnia zrezygnował z pełnionej przez siebie roli. W piątkowe popołudnie na zebraniu zarządu wybrano nowego prezesa, którym ponownie został Bogusław Gos. Ponadto uzupełniono skład zarządu. Nową twarzą we władzach Olimpii został Mirosław Zarański, trener rocznika '96.

Daniel Podbereźny, oraz trenujący w tym tygodniu z Olimpią, Damian Dudziński, wystąpili w sparingu Gryfa 2009 Tczew. Obaj rozegrali po 45 minut. Gryf wygrał 2:0 z Wierzycą Pelplin, a jedną z bramek zdobył Karol Damaszke.
Łukasz Statkiewicz, któremu skończyło się wypożyczenie do Żuław Nowy Dwór Gdański, wystąpił w meczu kontrolnym Pomezanii Malbork. 'Stato' popisał się świetną skutecznością zdobywając trzy bramki.
Michał Gajewski wystąpił w kolejnym sparingu Powiśla Dzierzgoń z Huraganem Morąg. Obie drużyny zdobyły po jednej bramce.

Źródło: własne, pomorskifutbol.pl, powisledzierzgon.pl, pomezania.pl