Następny mecz
10. kolejka
20 października, 17:00
Olimpia Sztum - : - Błękitni Stare Pole
A-klasa no10.pl 2018/19
  Drużyna M Ptk
1. Mady 9 25
2. Relax 9 25
3. Błękitni S. P. 9 18
4. Olimpia 9 16
5. Rodło K. 9 14
6. Wisła K. 9 13
7. Waplewo 9 12
8. Świt 9 12
9. Rodło T. 9 11
10. Mewa 9 11
11. Delta 9 11
12. Ruch 9 8
13. Start K. 9 4
14. Powiśle P. 9 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 2 6
2. Ruch 2 3
3. Waplewo 2 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu kwidzyńskiego
  Drużyna M Ptk
1. Relax 3 9
2. Wisła K. 3 6
3. Rodło K. 2 4
4. Powiśle P. 3 1
5. Rodło T. 3 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu tczewskiego
  Drużyna M Ptk
1. Mewa 1 3
Start K. 1 3
3. Świt 2 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Ostatni mecz
9. kolejka
13 października, 14:00
Wisła Korzeniewo 0 : 1 Olimpia Sztum
9. kolejka
9 kolejka
Wisła K. 0 : 1 Olimpia
Mewa 2 : 3 Waplewo
Relax 3 : 3 Delta
Świt 0 : 3 Mady
Błękitni S. P. 7 : 2 Powiśle P.
Start K. 0 : 1 Rodło T.
Rodło K. 2 : 1 Ruch
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy - 9 kolejka
13 Czarnecki Bartosz (Waplewo)
7 Wacławski Bartosz (Mady)
6 Staniaszek Dariusz (Relax)

Wszyscy strzelcy
Strzelcy Olimpii
5 Pluta Maciej
2 Aleksandrowicz Mateusz
1 Kotowski Łukasz, Pluta Dawid, Kopecki Michał, Głowacki Mateusz, Ostrowski Filip
Asystenci Olimpii
3 Pluta Maciej
2 Kopecki Michał
1 Głowacki Mateusz, Kopecki Mateusz, Pliszka Wojciech, Aleksandrowicz Mateusz
Punktacja kanadyjska
8 Pluta Maciej
3 Aleksandrowicz Mateusz, Kopecki Michał
2 Głowacki Mateusz
1 Ostrowski Filip, Kotowski Łukasz, Kopecki Mateusz, Pliszka Wojciech, Pluta Dawid
Dżokerzy Olimpii
2 Aleksandrowicz Mateusz
1 Głowacki Mateusz

Ligowi dżokerzy
Żółte kartki
4 Ostrowski Filip
2 Jankowski Mateusz, Kopecki Marcin, Pliszka Wojciech, Pastewski Wojciech
1 Pluta Maciej, Kopecki Mateusz, Kwiatkowski Kacper, Floriański Jakub, Kopecki Michał, Markowicz Piotr, Nowak Łukasz

Klasyfikacja Fair Play
Kartkowicze indywidualnie
Główny sponsor klubu
3 sparingi = 3 zwycięstwa
Kontrolna gra z Błękitnymi Orneta, zakończyła się zwycięstwem sztumian 4:3. Beniaminek IV ligi warmińsko-mazurskiej jako pierwszy cieszył się z bramki za sprawą Tomasza Włodarczyka. Sztumianie jednak szybko zdołali się przebudzić i zaaplikowali gospodarzom trzy bramki. Łupem bramkowym podzielili się 15-letni Wojtek Zyska i 17-letni Maciek Pluta. Błękitni nie złożyli broni i w 83 minucie mieliśmy remis 3:3. Gola na wagę zwycięstwa w samej końcówce meczu zdobył Grzesiek Krupa. Warto zaznaczyć, iż Olimpia stawiła się w Ornecie bez kilku doświadczonych graczy. Zabrakło m. in. Sławka Kordy, Grześka Pliszki, Łukasza Olszewskiego i Tadka Świderskiego.

Olimpia: Tymoszuk - Kępka, Hadrysiak M., Honory(74, Krupa), Hadrysiak A., Manuszewski (65, Maciąg), Neumann, Pliszka W., Zyska (46, Wawrzaszek), Krupa (70, Pluta), Pluta (59, Strąk)

Zdjęcia z meczu

Środowy sparing z Relaksem Ryjewo pierwotnie rozgrywany miał być na boisku w Ryjewie. Dziś jednak zmieniono miejsce potyczki i spotkanie to odbędzie się na boisku w Sztumie. Początek meczu o 18:00.
Pojedynek z Błękitnymi
Jutro o godz. 15:00 sztumianie rozegrają trzeci sparing tego lata. Przeciwnikiem będą IV-ligowi Błękitni Orneta. Spotkanie odbędzie się na boisku rywala.

Dziś zawodnicy odbyli ostatni trening pod okiem Wojtka Wilmanskiego. Od poniedziałku zajecia prowadzić będzie trener Radosław Szczuchniak. Zawodnicy mieli dziś zajecia na czterech stacjach. Pierwsza stacja związana była z prowadzeniem piłki. Druga - biegowa. Trzecia i czwarta to odpowiednio siatkonoga i trening strzelecki.
Postrzelali
SparingiLKS Waplewo - Olimpia 1:7

(Sidorowicz 50 - Pliszka G. 11, Pluta 22, Krupa 39, Manuszewski 41, Korda 52, Pliszka W. 78, 84)

Olimpia: Tymoszuk - Hadrysiak A.(57, Maciąg K.), Korda, Hadrysiak M., Pliszka G.(57, Kubacki T.), Manuszewski (57, Wawrzaszek M.), Neumann (46, Strąk), Honory, Pliszka W., Pluta, Krupa(57, Zyska W.)

Zdjęcia z meczu

Szkoleniowiec Wojciech Wilmański sprawdził dziś młodych piłkarzy m. in. Wawrzaszka, Maciąga oraz po raz drugi Zyskę. Kacper Maciąg 'Kapi' miał nawet szansę na bramkę, ale zabrakło zimnej krwi przy uderzeniu. W składzie ujrzeć mogliśmy również dobrze znanego Tomka Kubackiego, który trenuje od poniedziałku z zespołem. Z różnych powodów zabrakło Łukasza Olszewskiego, Tadka Świderskiego i testowanego Maćka Kępki. Natomiast Daniel Podbereźnego sprawdzany jest w Gryfie 2009 Tczew.

Łukasz Statkiewicz zaliczył kolejny udany występ w barwach Pomezanii Malbork zdobywając dwie bramki. U naszych sąsiadów w meczu z Concordią Elbląg wystąpił także Kamil Wróblewski.

Źródło: własne, pomezania.pl
Do Waplewa
Zapraszamy na jutrzejszy, drugi mecz kontrolny Olimpii. Sztumianie na boisku w Waplewie zmierzą się z tamtejszym LKS-em. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Nasi przeciwnicy mają za sobą już jedną grę kontrolną. W sobotę pokonali Tęczę Szropy 5:3. W kadrze Olimpii powinien się pojawić Przemek Manuszewski. W ubiegłą sobotę nie mógł wystąpić z powodów osobistych. W środowym sparingu zabraknąć może natomiast kilku młodych zawodników, którym grę uniemożliwią obowiązki szkolne. Dodajmy tylko, iż średnia liczba piłkarzy na wczorajszym i dzisiejszym treningu oscylowała wokół 12-13 osób.

Źródło: własne, lkswapelwo.futbolowo.pl
Pierwszy sparing do przodu
Po dobrym spotkaniu Olimpia pokonała III-ligową Concordię Elbląg 2:1. Wynik w pierwszej połowie otworzył Sebastian Gryka. Sztumianie zwycięstwo zapewnili sobie w końcowych minutach sparingu. Najpierw do remisu doprowadził Sławek Korda. Chwilę później Piotr Strąk strzałem do pustej bramki ustalił rezultat meczu. W barwach Olimpii wystąpił testowany obrońca Maciej Kępka, z postawy którego szkoleniowiec Wojtek Wilmański, był bardzo zadowolony. Prócz tego w kadrze na mecz znalazł się junior Olimpii - Wojtek Zyska.

Olimpia: Świderski(46, Tymoszuk) - Hadrysiak A.(46, Podbereźny D.), Hadrysiak M., Korda, Kępka(58, Hadrysiak A.), Pliszka W., Honory, Neumann(46, Pliszka G.), Pluta M.(58, W. Zyska), Krupa(57, Strąk), Olszewski Ł.

Zdjęcia z meczu
Zmiana prezesa | Nasi sparują w innych klubach
Zaledwie kilka dni Mirosław Labuda sprawował funkcję prezesa naszego klubu. W środku tygodnia zrezygnował z pełnionej przez siebie roli. W piątkowe popołudnie na zebraniu zarządu wybrano nowego prezesa, którym ponownie został Bogusław Gos. Ponadto uzupełniono skład zarządu. Nową twarzą we władzach Olimpii został Mirosław Zarański, trener rocznika '96.

Daniel Podbereźny, oraz trenujący w tym tygodniu z Olimpią, Damian Dudziński, wystąpili w sparingu Gryfa 2009 Tczew. Obaj rozegrali po 45 minut. Gryf wygrał 2:0 z Wierzycą Pelplin, a jedną z bramek zdobył Karol Damaszke.
Łukasz Statkiewicz, któremu skończyło się wypożyczenie do Żuław Nowy Dwór Gdański, wystąpił w meczu kontrolnym Pomezanii Malbork. 'Stato' popisał się świetną skutecznością zdobywając trzy bramki.
Michał Gajewski wystąpił w kolejnym sparingu Powiśla Dzierzgoń z Huraganem Morąg. Obie drużyny zdobyły po jednej bramce.

Źródło: własne, pomorskifutbol.pl, powisledzierzgon.pl, pomezania.pl
Kural w II lidze ?
Adrian Kural, 22-letni napastnik Olimpii, który nie wznowił z nami przygotowań ubiegłej zimy, jest testowany przez II-ligową Olimpię Elbląg. Zawodnik ten ma dziś wystąpić w sparingu elblążan przeciwko Wiśle Płock.

Źródło: e-olimpia.com