Następny mecz
19. kolejka
29 kwietnia, 14:00
KS Czernin - : - Olimpia Sztum
B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 16 43
2. Nogat 16 34
3. Powiśle 16 34
4. Czernin 15 29
5. Gardeja 16 26
6. Bałtyk 17 25
7. Real 16 24
8. Jurand 16 19
9. Tęcza 17 16
10. Lisovia 16 14
11. Skra 17 14
12. Centrum 14 13
13. Błyskawica 16 6
powered by © Tabelkownik 1.5
Tabela wiosny 2018
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 4 12
2. Lisovia 4 7
3. Bałtyk 4 6
4. Powiśle 4 6
5. Gardeja 4 6
6. Skra 4 6
7. Czernin 2 6
8. Real 3 5
9. Jurand 3 4
10. Nogat 4 4
11. Tęcza 4 3
12. Centrum 2 1
13. Błyskawica 4 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 4 12
2. Czernin 3 6
3. Tęcza 5 6
4. Błyskawica 4 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 5 13
2. Jurand 6 9
3. Real 5 8
4. Lisovia 5 3
5. Skra 5 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Dudziński Damian
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Pluta Maciej, Kopecki Michał, Pluta Dawid, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Kopecki Michał, Dudziński Damian
2 Pluta Dawid
1 Kopecki Marcin, Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
4 Kopecki Michał, Aleksandrowicz Mateusz
3 Kopecki Marcin, Pluta Dawid
2 Pluta Maciej, Mikucki Łukasz
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
17. kolejka
15 kwietnia, 16:00
Centrum Pelplin 2 : 4 Olimpia Sztum
18. kolejka
18 kolejka
Bałtyk 4 : 0 Tęcza
walkower - 5 cz. k.
Real 0 : 1 Czernin
Jurand 3 : 1 Skra
Błyskawica - : - Nogat
22.04, godz. 14:00
Gardeja - : - Centrum
22.04, godz. 14:00
Lisovia - : - Powiśle
22.04, godz. 15:00
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy - 17 kolejka
23 Zieliński S. (Czernin)
21 Kuzior K. (Powiśle)
20 Pluta M. (Olimpia)
15 Aleksandrowicz M. (Olimpia)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
20 Pluta Maciej
15 Aleksandrowicz Mateusz
9 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
7 Kopecki Michał
6 Dudziński Damian
4 Nowak Łukasz
3 Pluta Dawid, Ostrowski Filip
2 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz
1 Pudlik Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
12 Pluta Maciej, Pluta Dawid
8 Kopecki Michał
7 Pudlik Mateusz
6 Kopecki Marcin
4 Nowak Łukasz, Aleksandrowicz Mateusz
2 Ostrowski Filip, Kopecki Mateusz, Jankowski Mateusz
1 Dudziński Damian, Mikucki Łukasz

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
32 Pluta Maciej
19 Aleksandrowicz Mateusz
15 Kopecki Marcin, Kopecki Michał, Pluta Dawid
10 Mikucki Łukasz
8 Pudlik Mateusz, Nowak Łukasz
7 Dudziński Damian
5 Ostrowski Filip
4 Jankowski Mateusz
2 Kowszewicz Dawid
1 Kopecki Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Dżokerzy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz
1 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Czwerenko Kacper
Żółte kartki
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Nowak Łukasz, Ostrowski Filip
2 Kopecki Mateusz, Skowroński Marcin
1 Jankowski Maciej, Czwerenko Kacper, Kopecki Marcin, Jasiński Daniel, Mikucki Łukasz, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk, Pluta Maciej

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
...
Olimpia Sztum - GKS Gardeja 5:1 (2:1)
(Pluta M. 16, 59, 76, Aleksandrowicz 33, Ostrowski 86 - Nowak 36-sam.)

Olimpia: Markowicz - Jankowski Mateusz, Jasiński D., Kopecki Mateusz, Nowak, Ostrowski, Pluta D., Pudlik, Kopecki Marcin (55, Mikucki), Pluta M., Aleksandrowicz

Gardeja: Semczuk - Zwidryn, Kopecki K., Ostrowski B., Frela, Zalech (77, Górka), Gryglewski, Rycharski, Koliński (54, Mesanio), Mroczkowski (66, Arbszajtys), Podworski

Czerwona kartka: Mesanio Błażej (61 minuta, Gardeja, faul)

Asysty: Pudlik (1:0), Kopecki Marcin (2:0), Kopecki Mateusz (3:1), Jankowski Mateusz (5:1)
Wyniki IV rundy PP
W pozostałych spotkaniach III rundy PP Podokręgu Malbork obyło się bez większych niespodzianek - oprócz zwycięstwa Olimpii, na uwagę zasługuje także wygrana Spójni nad faworyzowaną Pogonią. Ciekawostką jest, że na tym etapie rozgrywek, oprócz Olimpii, wszyscy gospodarze przegrali swoje spotkania. Należy dodać, że na szczeblu wojewódzkim po raz pierwszy od 4 lat powiat sztumski będzie miał dwóch reprezentantów - Olimpię oraz Powiśle.

18 października rozegrana zostanie V runda PP Podokręgu Gdańsk oraz Słupsk, która wyłoni najlepszą ósemką i czwórkę każdego podokręgu - wtedy też poznamy potencjalnych rywali Olimpii. W sumie 16 zespołów utworzy nam pary 1/8 finału, która zostanie rozegrana wiosną 2018 roku. Sztumianie jako reprezentant B-klasy będą stali na uprzywilejowanej pozycji i przystąpią do tego spotkania jako gospodarze.

IV runda PP:
Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń 0:1
Pogoń Prabuty - Spójnia Sadlinki 0:1
Mady Ostaszewo - Grom Nowy Staw 0:1
Wiosna 2018 z pucharami - Olimpia w 1/8 finału
Olimpia Sztum - Błękitni Stare Pole 5:2 (4:0)
(Aleksandrowicz 11, 23, 28, Kopecki Marcin 19, Mikucki 90 - Kluka 68, Kotowski 82-k.)

Olimpia: Markowicz - Nowak, Jasiński D., Kopecki Mateusz (78, Kowszewicz), Jankowski Mateusz, Ostrowski, Pluta D., Kopecki Michał (73, Skowroński), Pluta M., Kopecki Marcin (57, Pudlik), Aleksandrowicz (46, Mikucki)

Błękitni: Pajor (32, Treder) - Kurek, Rychlik Maciej, Pinkus, Tomczyk, Orłowski, Jankowski Mateusz, Kluka, Kotowski, Juchniewicz, Rogowski (62, Gościński)

Żółte kartki: Nowak (faul), Pluta M. (niesportowe zachowanie wobec sędziego), Markowicz (niesportowe zachowanie wobec rywala) - Kotowski

Asysty: Kopecki Michał (1:0), Pluta D. (3:0), Markowicz (4:0), Ostrowski (5:2)

Rzut karny sprokurował: Pudlik

Sztumianie dzisiejszym zwycięstwem awansowali do 1/8 finału na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski. Tym miłym akcentem kończymy pucharowe zmagania w tym roku - do gry powrócimy wiosną 2018. Potencjalnych rywali Olimpii w 1/8 finału poznamy dopiero 18 października, gdy V rundę PP zakończą Podokręgi Gdańsk i Słupsk.

Po raz ostatni Olimpia na wojewódzkim szczeblu rozgrywek Pucharu Polski zameldowała się w sezonie 2012/13.
...
Jurand Lasowice - Olimpia Sztum 1:4 (1:3)
(Kępka M. 33 - Pluta D. 7, Aleksandrowicz 14, 40, 69)

Olimpia: Markowicz - Czwerenko (56, Pluta M.), Nowak, Kopecki Mateusz (90, Berg) - Jankowski Mateusz, Ostrowski, Pluta D., Pudlik (70, Kowszewicz), Kopecki Michał - Kopecki Marcin, Aleksandrowicz

Jurand: Wójcik - Sidor, Knopik (46, Szklarczyk), Kondys, Jabłoński (46, Wdowiak), Włodarczyk, Jagielski, Petrykowski (76, Skarwinkiewicz), Szuprytowski A., Kamiński, Kępka M.

Żółte kartki: Kopecki Mateusz (faul), Aleksandrowicz (niesportowe zachowanie) - Szuprytowski A.

Asysty: Aleksandrowicz (0:1), Pudlik (0:2), Kopecki Marcin (1:3), (1:4)

Nieobecni w kadrze: Jasiński D. (kontuzja), Mikucki, Dudziński, Skowroński
Błękitni Stare Pole rywalem Olimpii w IV rundzie PP
Dzisiaj poznaliśmy rywala Olimpii w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Malbork - będą nim V-ligowi Błękitni Stare Pole, którzy pokonali na własnym boisku Czarnych Przemysław 5:2. Spotkanie Olimpia - Błękitni odbędzie się w Sztumie w środę 4 października o godz. 16:00. Po raz kolejny warto zaznaczyć, że Olimpia na kolejnym już etapie tych rozgrywek jest jedynym reprezentantem B-klasy.

Ważna jest również informacja z dzisiejszego posiedzenia Komisji ds. Rozgrywek, która zweryfikowała wynik spotkania Rodło - Spójnia jako walkower na korzyść ekipy z Sadlinek (w meczu 2:1 dla drużyny z Kwidzyna). Tym samym w IV rundzie PP ujrzymy Spójnię z Krzyśkiem Michalczykiem w składzie przeciwko Pogoni Prabuty.

Komplet wyników III rundy PP:
Relax Ryjewo - Pomezania Malbork 2:3 po dogr.
Rodło Kwidzyn - Spójnia Sadlinki 2:1 po dogr.
Olimpia Sztum - Powiśle II Dzierzgoń 2:1
Błękitni Kmiecin - Pogoń Prabuty 2:3
Mady Ostaszewo - Żuławy Nowy Dwór Gd. 1:0
Błękitni Stare Pole - Czarni Przemysław 5:2

Pary IV rundy (4.10, godz. 16:00):
Mady Ostaszewo - Grom Nowy Staw
Pogoń Prabuty - Spójnia Sadlinki
Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń
Olimpia Sztum - Błękitni Stare Pole

Jak już wcześniej sygnalizowałem najciekawiej zapowiada się para Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń. Nie mniej emocji będzie w pojedynku finansowych krezusów - Mad Ostaszewo z Gromem Nowy Staw.
Trenerski nos nie zawiódł Zenona Małka
Real Myszewo - Olimpia Sztum 0:3 (0:0)
(Mikucki 57, Jankowski Mateusz 84, Czwerenko 88)

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Nowak, Jasiński D., Kopecki Mateusz, Pluta D., Ostrowski, Pluta M. (79, Jankowski Mateusz), Kopecki Marcin (58, Pudlik), Mikucki (86, Czwerenko), Aleksandrowicz (58, Kopecki Michał)

Real: Sojda - Dziuba, Lauryn, Gogola Dawid, Cira, Sierac (58, Łata), Gogola Daniel, Mańkowski (81, Seklecki), Biadun, Szymański K., Olenkiewicz

Żółte kartki: Jasiński D. (faul), Nowak (faul) - Gogola Daniel, Dziuba

Asysty: Aleksandrowicz (0:1), Pudlik (0:2), Jankowski Mateusz (0:3)
Niepełne rozstrzygnięcia III rundy PP
Dzisiaj odbyły się zaledwie 3 spotkania III rundy PP podokręgu Malbork. Oprócz Olimpii zwycięskie okazały się także ekipy Rodła oraz Pomezanii, które wygrywały dopiero po dogrywce. Malborczycy w IV rundzie zmierzą się z Powiślem Dzierzgoń i będzie to chyba najciekawsza para tego etapu rozgrywek (po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się ze sobą w czerwcu 2014 roku).

Odwołane mecze prawdopodobnie zostaną rozegrane w przyszłą środę.

III runda PP:
Relax Ryjewo - Pomezania Malbork 2:3 po dogr.
Rodło Kwidzyn - Spójnia Sadlinki 2:1 po dogr.
Olimpia Sztum - Powiśle II Dzierzgoń 2:1
Błękitni Kmiecin - Pogoń Prabuty przełożony
Mady Ostaszewo - Żuławy Nowy Dwór Gd. przełożony
Błękitni Stare Pole - Czarni Przemysław przełożony

Pary IV rundy (4.10, godz. 16:00):
Mady / Żuławy - Grom Nowy Staw
Błękitni K. / Pogoń - Rodło Kwidzyn
Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń
Olimpia Sztum - Błękitni S. P. / Czarni