Następny mecz
26. kolejka
17 czerwca, 14:00
Skra Kończewice 2 : 3 Olimpia Sztum
B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 24 59
2. Powiśle 24 53
3. Nogat 24 50
4. Real 24 46
5. Bałtyk 24 40
6. Czernin 24 40
7. Gardeja 24 38
8. Jurand 24 29
9. Centrum 24 25
10. Tęcza 24 22
11. Lisovia 24 21
12. Skra 24 18
13. Błyskawica 24 6
powered by © Tabelkownik 1.5
Tabela wiosny 2018
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 12 28
2. Real 12 27
3. Powiśle 12 25
4. Bałtyk 12 24
5. Czernin 12 20
6. Nogat 12 20
7. Gardeja 12 18
8. Jurand 12 17
9. Lisovia 12 14
10. Centrum 12 13
11. Skra 12 10
12. Tęcza 12 9
13. Błyskawica 12 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 6 18
2. Czernin 6 9
3. Tęcza 6 9
4. Błyskawica 6 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 8 20
2. Real 8 17
3. Jurand 8 9
4. Lisovia 8 7
5. Skra 8 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Dudziński Damian
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Pluta Maciej, Kopecki Michał, Pluta Dawid, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Kopecki Michał, Dudziński Damian
2 Pluta Dawid
1 Kopecki Marcin, Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
4 Kopecki Michał, Aleksandrowicz Mateusz
3 Kopecki Marcin, Pluta Dawid
2 Pluta Maciej, Mikucki Łukasz
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
25. kolejka
9 czerwca, 16:00
Olimpia Sztum 3 : 2 Lisovia Lisewo
26. kolejka
26 kolejka
Skra 2 : 3 Olimpia
Lisovia 4 : 1 Gardeja
Tęcza 2 : 1 Czernin
Jurand 4 : 3 Centrum
Powiśle 2 : 2 Real
Bałtyk 3 : 1 Błyskawica
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy - 26 kolejka
28 Kuzior K. (Powiśle), Zieliński S. (Czernin)
23 Pluta M. (Olimpia), Wiśniewski T. (Powiśle)
17 Olenkiewicz M. (Real)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
23 Pluta Maciej
15 Aleksandrowicz Mateusz
14 Kopecki Marcin
12 Mikucki Łukasz
8 Kopecki Michał
6 Ostrowski Filip, Dudziński Damian
5 Pluta Dawid
4 Jankowski Mateusz, Nowak Łukasz
3 Kwiatkowski Kacper
2 Kowszewicz Dawid
1 Pudlik Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
16 Pluta Dawid
13 Pluta Maciej
8 Pudlik Mateusz, Kopecki Michał
7 Kopecki Marcin
5 Nowak Łukasz
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Ostrowski Filip
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Mateusz, Jankowski Mateusz
1 Małek Zenon, Dudziński Damian

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
36 Pluta Maciej
21 Pluta Dawid, Kopecki Marcin
19 Aleksandrowicz Mateusz
16 Kopecki Michał
14 Mikucki Łukasz
9 Ostrowski Filip, Pudlik Mateusz, Nowak Łukasz
7 Dudziński Damian
6 Jankowski Mateusz
3 Kwiatkowski Kacper
2 Kowszewicz Dawid
1 Małek Zenon, Kopecki Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Dżokerzy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz
1 Ostrowski Filip, Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Czwerenko Kacper
Żółte kartki
7 Ostrowski Filip
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Kopecki Marcin, Nowak Łukasz
2 Mikucki Łukasz, Lignowski Mariusz, Pluta Maciej, Kopecki Mateusz, Skowroński Marcin
1 Małek Zenon, Kopecki Michał, Jankowski Maciej, Kwiatkowski Kacper, Czwerenko Kacper, Jasiński Daniel, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
Sparing nr 1
LKS Waplewo - Olimpia Sztum 5:4 (3:2)
(Czarnecki 13-k., Hermaniuk 29, Ziarnik 42, Bończoszek 73, Semeniuk 82 - Nowak 25, Aleksandrowicz 39, Semeniuk 61-sam., Mikucki 64)

Olimpia (I połowa): Mykowski - Nowak (40, Ulkowski), Jankowski Maciej (22, Kowszewicz), Jankowski Mateusz, Ulkowski (17, Pluta D.), Czwerenko (17, Kopecki Michał), Pudlik (36, Mikucki), Ostrowski, Kopecki Mateusz (35, Jankowski Maciej), Kopecki Marcin (32, Czwerenko), Mikucki (17, Aleksandrowicz)

Olimpia (II połowa): Mykowski - Nowak (86, Czwerenko), Jankowski Maciej (65, Kowszewicz (81, Pluta D.)), Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz, Pluta D. (75, Aleksandrowicz), Pudlik (74, Ostrowski), Ostrowski (59, Ulkowski), Kopecki Michał (71, Kopecki Marcin), Kopecki Marcin (62, Czwerenko (81, Pudlik)), Aleksandrowicz (58, Mikucki (81, Kopecki Michał))
...
Olimpia Sztum - Magdalenka Markusy 3:4 (2:0)
(Kowszewicz 17, Markowicz 36, Mikucki 58 - ? 56, ? 61, ? 74-k., ? 89)

Olimpia (I połowa): Berg - Spinner, Borzych, Jankowski Mateusz, Nowak - Pięta (26, Markowicz (40, Kopecki Marcin)), Kopecki Mateusz, Pudlik - Kowszewicz, Kopecki Marcin (26, Mikucki), Czwerenko

Olimpia (II połowa): Mykowski - Czwerenko, Borzych, Jankowski Mateusz, Nowak - Markowicz (70, Spinner), Kopecki Mateusz, Pudlik - Kowszewicz (52, Kopecki Marcin), Mikucki, Czwerenko (55, Pięta (80, Kowszewicz))

Asysty: Pudlik (1:0), Kowszewicz (2:0), Jankowski Mateusz (3:1)

NIeobecni: Pluta D., Pluta M., Aleksandrowicz, Kopecki Michał, Ostrowski, Skowroński,

W zespole Olimpii zagrali zawodnicy juniorów: Spinner Sebastian, Borzych Marcin oraz Pięta Karol.
Lidera mamy, za ch... go nie oddamy
Olimpia Sztum - Skra Kończewice 18:0 (9:0)
(Kopecki Michał 2, 19, 50, 55, 77, Pluta M. 26, 36, 38, 43, 44, 91, Kopecki Marcin 16, 18, 85, Pudlik 47, Mikucki 59, Nowak 69, Kowszewicz 87)

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Nowak, Jankowski Mateusz (56, Kowszewicz), , Ostrowski, Kopecki Mateusz, Pluta D., Pluta M., Kopecki Michał, Pudlik (54, Mikucki), Kopecki Marcin

Skra: Pawlaczyk - Jarosz, Ochmiński, Nietrzebka, Chomicz, Żurawski, Łyszkowski, Lubiński, Kraszewski, Sitański, Jaroński

Asysty: Pluta D. (1:0), (7:0), (11:0), (13:0), (18:0), Pluta M. (2:0), (3:0), (10:0), (14:0), (17:0), Kopecki Marcin (4:0), Pudlik (5:0), (6:0), (8:0), Mikucki (12:0)

Nieobecni: Aleksandrowicz (pauza za kartki), Jasiński D. (uraz), Piotrowski

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo nad Skrą na stałe zapisze się w kartach sztumskiego klubu. Dotychczas najwyższym zwycięstwem w meczu mistrzowskim mogli pochwalić się zawodnicy POMu Sztum w sezonie 1976/77, którzy pokonali w ówczesnej A-klasie (czwarty poziom rozgrywkowy) GKS Kolbudy 16:0.
Sopocka Akademia Piłkarska w kilku słowach
Do pucharowego spotkania z SAP jeszcze kilka miesięcy, ale warto przyjrzeć naszemu rywalowi już teraz. Sopocka Akademia Piłkarska to rewelacja B-klasowych rozgrywek w gr. II okręgu gdańskiego. Sopocianie po 10 meczach z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli, pewnie zmierzając po awans do A-klasy.

Nasz wiosenny rywal może się pochwalić świetną skutecznością strzelając przeciwnikom średnio 7,2 bramki na mecz, tracąc dotychczas zaledwie 3 gole.

Dla nas najbardziej znanym reprezentantem SAPu jest były zawodnik Olimpii - 32-letni Adam Kozubski. Innymi "gwiazdami" Sopocian są m. in. Jakub Kawa (w przeszłości Znicz Pruszków i Lechia Gdańsk), Maciej Osłowski (Lechia Gdańsk, Gryf Wejherowo), Tomasz Preizner (Bałtyk Gdynia, Lechia Gdańsk) czy Karim Madani (znany głównie z futsalu i piłki plażowej).

Zachęcam do zapoznania się z kilkoma linkami o Sopockiej Akademii Piłkarskiej:
W Sopocie ma być piłkarski mistrz Polski
Profil FB Akademii
Strona www Akademii
Sopocka Akademia Piłkarska rywalem Olimpii w 1/8 finału PP
Przed paroma chwilami poznaliśmy rywala Olimpii w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski oraz dalszą drogę do samego finału (zgodnie z regulaminem rozgrywek). Wiosną 2018 roku sztumianie zmierzą się z innym reprezentantem B-klasy - Sopocką Akademią Piłkarską. Gospodarzem tego pojedynku będzie SAP.

Jednocześnie wg. regulaminu dalsze etapu PP będą się odbywały wg drabinki. Czyli zwycięzca pojedynku SAP - Olimpia zagra z lepszym z pary Bytovia II - Stolem.

W losowaniu poszczęściło się ekipie ze Starogardu Gdańskiego, która czeka już ćwierćfinale na zwycięzcę spotkania Sokół - Powiśle.

Pary 1/8 finału PP:
Sokół Zblewo - Powiśle Dzierzgoń
KP Starogard Gdański - wolny los
Spójnia Sadlinki - Wierzyca Pelplin
Arka II Gdynia - Bałtyk Gdynia
Sopocka Akademia Piłkarska - Olimpia Sztum
Bytovia II Bytów - Stolem Gniewino
Gryf Słupsk - GKS Przodkowo
Pogoń Lębork - Anioły Garczegorze

Drabinka 1/4 finału PP:
Sokół / Powiśle - KP Starogard Gdański
Spójnia / Wierzyca Pelplin - Arka II / Bałtyk Gdynia
SAP / Olimpia - Bytovia II / Stolem
Gryf / Przodkowo - Pogoń / Anioły

Drabinka 1/2 finału PP:
(Sokół / Powiśle - KP) - (Spójnia / Wierzyca Pelplin - Arka II / Bałtyk Gdynia)
(SAP / Olimpia - Bytovia II / Stolem) - (Gryf / Przodkowo - Pogoń / Anioły)
...
Lisovia Lisewo - Olimpia Sztum 2:4 (1:1)
(Grzębski Martin 1, Maciuński 51 - Ostrowski 15, Mikucki 47, Aleksandrowicz 68, 85)

Lisovia: Skotarek - Konys, Chmielewicz T., Kropidłowski, Ubowski, Grudziński (50, Grzębski Mateusz), Maciuński M., Grzębski Martin, Wojciechowski (67, Rutkowski), Haftka, Chemielewicz Ł.

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz (80, Kowszewicz), Nowak, Ostrowski, Kopecki Michał (86, Piotrowski), Pluta M., Pudlik, Kopecki Marcin, Mikucki (57, Aleksandrowicz)

Żółte kartki: Skowroński (faul), Ostrowski (faul), Aleksandrowicz (niesportowe zachowanie wobec rywala) - Kropidłowski, Grzębski Mateusz,

Asysty: Kopecki Marcin (1:1), Pudlik (1:2), Kopecki Michał (2:3), Pluta M. (2:4)

NIeobecni: Pluta D., Jasiński D., Czwerenko
...
Olimpia Sztum - Bałtyk Sztutowo 4:1 (1:0)
(Kopecki Marcin 45, Aleksandrowicz 56, 75, Jankowski Mateusz 79 - Weber 71)

Olimpia: Markowicz - Nowak (88, Berg), Jasiński D., Jankowski Mateusz - Kopecki Mateusz, Ostrowski, Pluta M., Pluta D. (59, Mikucki), Kopecki Michał - Pudlik (54, Aleksandrowicz), Kopecki Marcin (86, Kowszewicz)

Bałtyk: Seremak - Weber, Obara, Szmidt, Popielarski (76, Kusik), Rombalski, Figura, Ziarko, Friszkemut K., Grabowski (66, Sala), Głogowski

Żółte kartki: Kopecki Marcin (niesportowe zachowanie wobec przeciwnika) - Weber, Obara, Głogowski, Rombalski

Czerwona kartka: Szmidt Błażej (9 minuta, Bałtyk, ręka w polu karnym)

Asysty: Kopecki Michał (3:1), (4:1)

Rzut karny wywalczył: Kopecki Michał

Nieobecni w kadrze: Skowroński, Czwerenko

W 10 minucie Łukasz Nowak (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Wobec urazu Łukasza Nowaka i braku zawodników z pola do zmiany, od 88 minuty w ataku Olimpii ponownie zagrał nominalny bramkarz - Przemysław Berg.