B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 12 31
2. Nogat 12 30
3. Powiśle 12 28
4. Czernin 12 20
5. Gardeja 12 20
6. Real 12 19
7. Bałtyk 12 16
8. Tęcza 12 13
9. Jurand 12 12
10. Centrum 12 12
11. Skra 12 8
12. Lisovia 12 7
13. Błyskawica 12 6
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 3 9
2. Czernin 3 6
3. Tęcza 3 3
4. Błyskawica 3 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 4 12
2. Real 4 7
3. Jurand 4 5
4. Lisovia 4 2
5. Skra 4 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Dudziński Damian
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Kopecki Michał, Pluta Dawid, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Kopecki Michał, Dudziński Damian
2 Pluta Dawid
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
4 Kopecki Michał, Aleksandrowicz Mateusz
3 Pluta Dawid
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
Sparing
19 listopada, godz. 13:00
Olimpia Sztum 3 : 4 Magdalenka Markusy
Strzelcy B-klasy - 13 k.
21 Zieliński S. (Czernin)
18 Kuzior K. (Powiśle)
14 Pluta M., Aleksandrowicz M. (obaj Olimpia)
12 Olenkiewicz M. (Real)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
14 Aleksandrowicz, Pluta Maciej
8 Kopecki Marcin
7 Kopecki Michał
6 Dudziński Damian, Mikucki Łukasz
4 Nowak Łukasz
3 Ostrowski Filip
2 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Pluta Dawid
1 Pudlik Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
10 Pluta Dawid
9 Pluta Maciej
7 Pudlik Mateusz
6 Kopecki Michał, Kopecki Marcin
4 Nowak Łukasz
3 Aleksandrowicz Mateusz
2 Ostrowski Filip, Kopecki Mateusz, Jankowski Mateusz
1 Mikucki Łukasz

Więcej statystyk Olimpii ...
Dżokerzy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz
1 Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Czwerenko Kacper
Żółte kartki
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Skowroński Marcin, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz
1 Kopecki Marcin, Kopecki Mateusz, Jasiński Daniel, Mikucki Łukasz, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk, Pluta Maciej

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
23 Pluta Maciej
17 Aleksandrowicz Mateusz
14 Kopecki Marcin
13 Kopecki Michał
12 Pluta Dawid
8 Pudlik Mateusz, Nowak Łukasz
7 Mikucki Łukasz
6 Dudziński Damian
5 Ostrowski Filip
4 Jankowski Mateusz
2 Kowszewicz Dawid
1 Kopecki Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
Mimo zaskakującego początku, zrobili swoje
Błyskawica Postolin - Olimpia Sztum 1:10 (1:3)
(Kopecki Michał 7-sam. - Pluta M. 16, 49, 79, Kopecki Marcin 17, 42, 63, 77, Kowszewicz 51, Nowak 56, 88-k.)

Olimpia: Markowicz - Nowak, Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz - Ostrowski, Pudlik (80, Piotrowski B.), Pastewski, Pluta M., Kopecki Michał - Kopecki Marcin, Kowszewicz (71, Berg)

Błyskawica: Skoczyński K. - Dumalski Marek (46, Kamiński K.), Liszewski P., Kamiński M., Skoczyński M., Dumalski Michał, Paźniewski, Kowalski, Kulas, Knabe, Liszewski M.

Asysty: Kopecki Michał (1:1), Nowak (1:2), (1:4), (1:8), (1:9) Pluta M. (1:3)

Nieobecni w kadrze: Jasiński D., Mikucki, Dudziński, Skowroński, Pluta D., Czwerenko, Aleksandrowicz

Ozdobą spotkania był gol na 1:6 Łukasza Nowaka, który umieścił piłkę w siatce bezpośrednio z rzutu rożnego. W zespole Olimpii zadebiutował dziś 17-letni Bartosz Piotrowski, dotychczas reprezentujący Juniora B. Z uwagi na braki kadrowe, od 71 minucie w ataku Olimpii zagrał nominalny bramkarz - Przemysław Berg.
...
Olimpia Sztum - GKS Gardeja 5:1 (2:1)
(Pluta M. 16, 59, 76, Aleksandrowicz 33, Ostrowski 86 - Nowak 36-sam.)

Olimpia: Markowicz - Jankowski Mateusz, Jasiński D., Kopecki Mateusz, Nowak, Ostrowski, Pluta D., Pudlik, Kopecki Marcin (55, Mikucki), Pluta M., Aleksandrowicz

Gardeja: Semczuk - Zwidryn, Kopecki K., Ostrowski B., Frela, Zalech (77, Górka), Gryglewski, Rycharski, Koliński (54, Mesanio), Mroczkowski (66, Arbszajtys), Podworski

Czerwona kartka: Mesanio Błażej (61 minuta, Gardeja, faul)

Asysty: Pudlik (1:0), Kopecki Marcin (2:0), Kopecki Mateusz (3:1), Jankowski Mateusz (5:1)
Wyniki IV rundy PP
W pozostałych spotkaniach III rundy PP Podokręgu Malbork obyło się bez większych niespodzianek - oprócz zwycięstwa Olimpii, na uwagę zasługuje także wygrana Spójni nad faworyzowaną Pogonią. Ciekawostką jest, że na tym etapie rozgrywek, oprócz Olimpii, wszyscy gospodarze przegrali swoje spotkania. Należy dodać, że na szczeblu wojewódzkim po raz pierwszy od 4 lat powiat sztumski będzie miał dwóch reprezentantów - Olimpię oraz Powiśle.

18 października rozegrana zostanie V runda PP Podokręgu Gdańsk oraz Słupsk, która wyłoni najlepszą ósemką i czwórkę każdego podokręgu - wtedy też poznamy potencjalnych rywali Olimpii. W sumie 16 zespołów utworzy nam pary 1/8 finału, która zostanie rozegrana wiosną 2018 roku. Sztumianie jako reprezentant B-klasy będą stali na uprzywilejowanej pozycji i przystąpią do tego spotkania jako gospodarze.

IV runda PP:
Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń 0:1
Pogoń Prabuty - Spójnia Sadlinki 0:1
Mady Ostaszewo - Grom Nowy Staw 0:1
Wiosna 2018 z pucharami - Olimpia w 1/8 finału
Olimpia Sztum - Błękitni Stare Pole 5:2 (4:0)
(Aleksandrowicz 11, 23, 28, Kopecki Marcin 19, Mikucki 90 - Kluka 68, Kotowski 82-k.)

Olimpia: Markowicz - Nowak, Jasiński D., Kopecki Mateusz (78, Kowszewicz), Jankowski Mateusz, Ostrowski, Pluta D., Kopecki Michał (73, Skowroński), Pluta M., Kopecki Marcin (57, Pudlik), Aleksandrowicz (46, Mikucki)

Błękitni: Pajor (32, Treder) - Kurek, Rychlik Maciej, Pinkus, Tomczyk, Orłowski, Jankowski Mateusz, Kluka, Kotowski, Juchniewicz, Rogowski (62, Gościński)

Żółte kartki: Nowak (faul), Pluta M. (niesportowe zachowanie wobec sędziego), Markowicz (niesportowe zachowanie wobec rywala) - Kotowski

Asysty: Kopecki Michał (1:0), Pluta D. (3:0), Markowicz (4:0), Ostrowski (5:2)

Rzut karny sprokurował: Pudlik

Sztumianie dzisiejszym zwycięstwem awansowali do 1/8 finału na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski. Tym miłym akcentem kończymy pucharowe zmagania w tym roku - do gry powrócimy wiosną 2018. Potencjalnych rywali Olimpii w 1/8 finału poznamy dopiero 18 października, gdy V rundę PP zakończą Podokręgi Gdańsk i Słupsk.

Po raz ostatni Olimpia na wojewódzkim szczeblu rozgrywek Pucharu Polski zameldowała się w sezonie 2012/13.
...
Jurand Lasowice - Olimpia Sztum 1:4 (1:3)
(Kępka M. 33 - Pluta D. 7, Aleksandrowicz 14, 40, 69)

Olimpia: Markowicz - Czwerenko (56, Pluta M.), Nowak, Kopecki Mateusz (90, Berg) - Jankowski Mateusz, Ostrowski, Pluta D., Pudlik (70, Kowszewicz), Kopecki Michał - Kopecki Marcin, Aleksandrowicz

Jurand: Wójcik - Sidor, Knopik (46, Szklarczyk), Kondys, Jabłoński (46, Wdowiak), Włodarczyk, Jagielski, Petrykowski (76, Skarwinkiewicz), Szuprytowski A., Kamiński, Kępka M.

Żółte kartki: Kopecki Mateusz (faul), Aleksandrowicz (niesportowe zachowanie) - Szuprytowski A.

Asysty: Aleksandrowicz (0:1), Pudlik (0:2), Kopecki Marcin (1:3), (1:4)

Nieobecni w kadrze: Jasiński D. (kontuzja), Mikucki, Dudziński, Skowroński
Błękitni Stare Pole rywalem Olimpii w IV rundzie PP
Dzisiaj poznaliśmy rywala Olimpii w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Malbork - będą nim V-ligowi Błękitni Stare Pole, którzy pokonali na własnym boisku Czarnych Przemysław 5:2. Spotkanie Olimpia - Błękitni odbędzie się w Sztumie w środę 4 października o godz. 16:00. Po raz kolejny warto zaznaczyć, że Olimpia na kolejnym już etapie tych rozgrywek jest jedynym reprezentantem B-klasy.

Ważna jest również informacja z dzisiejszego posiedzenia Komisji ds. Rozgrywek, która zweryfikowała wynik spotkania Rodło - Spójnia jako walkower na korzyść ekipy z Sadlinek (w meczu 2:1 dla drużyny z Kwidzyna). Tym samym w IV rundzie PP ujrzymy Spójnię z Krzyśkiem Michalczykiem w składzie przeciwko Pogoni Prabuty.

Komplet wyników III rundy PP:
Relax Ryjewo - Pomezania Malbork 2:3 po dogr.
Rodło Kwidzyn - Spójnia Sadlinki 2:1 po dogr.
Olimpia Sztum - Powiśle II Dzierzgoń 2:1
Błękitni Kmiecin - Pogoń Prabuty 2:3
Mady Ostaszewo - Żuławy Nowy Dwór Gd. 1:0
Błękitni Stare Pole - Czarni Przemysław 5:2

Pary IV rundy (4.10, godz. 16:00):
Mady Ostaszewo - Grom Nowy Staw
Pogoń Prabuty - Spójnia Sadlinki
Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń
Olimpia Sztum - Błękitni Stare Pole

Jak już wcześniej sygnalizowałem najciekawiej zapowiada się para Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń. Nie mniej emocji będzie w pojedynku finansowych krezusów - Mad Ostaszewo z Gromem Nowy Staw.
Trenerski nos nie zawiódł Zenona Małka
Real Myszewo - Olimpia Sztum 0:3 (0:0)
(Mikucki 57, Jankowski Mateusz 84, Czwerenko 88)

Olimpia: Markowicz - Skowroński, Nowak, Jasiński D., Kopecki Mateusz, Pluta D., Ostrowski, Pluta M. (79, Jankowski Mateusz), Kopecki Marcin (58, Pudlik), Mikucki (86, Czwerenko), Aleksandrowicz (58, Kopecki Michał)

Real: Sojda - Dziuba, Lauryn, Gogola Dawid, Cira, Sierac (58, Łata), Gogola Daniel, Mańkowski (81, Seklecki), Biadun, Szymański K., Olenkiewicz

Żółte kartki: Jasiński D. (faul), Nowak (faul) - Gogola Daniel, Dziuba

Asysty: Aleksandrowicz (0:1), Pudlik (0:2), Jankowski Mateusz (0:3)