Następny mecz
Sparing
Sztum, 29.07, godz. ustalana
Olimpia Sztum - : - Delta Miłoradz
Ruchy kadrowe
Trenują z Olimpią
?Jasiński Daniel
 (ostatnio przerwa w grze)
?Pluta Maciej
 (ostatnio Powiśle II Dzierzgoń)
?Karwowski Jarosław
 (ostatnio przerwa w grze)
?Dudziński Damian
 (ostatnio przerwa w grze)
?Więckowski Radosław
 (powrót do treningów po przerwie)
?Berg Przemysław
 (powrót do treningów po przerwie)
?Szydłak Daniel
 (ostatnio przerwa w grze)

Odeszli latem
Pudlik Mateusz
 (wyjazd za granicę)

Ostatni mecz
Sparing
23.07, godz. 15:00
GDKiS Ostaszewo 2 : 4 Olimpia Sztum
Rywale sparują
21.07
Jurand - Lisovia 2:5
Tęcza - Ruch G. 0:4

22.07
Nogat - Waplewo 1:6
Sparingowi strzelcy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
1 Dudziński Damian, Pluta Maciej, Mikucki Łukasz, Nowak Łukasz, Kopecki Mateusz
Treningi seniorów:
Wtorek, 25.07, godz. 18:00, Gimnazjum Nr 1
Czwartek, 27.07, godz. 18:00, Gimnazjum Nr 1
Główny sponsor klubu
Potencjalni rywali Olimpii w walce o Ligę Europy
Piątkowa lista drużyn zgłoszonych do rozgrywek w sezonie 2017/18 pozwoliła na wstępne wytypowanie potencjalnych rywali Olimpii w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu malborskiego. Przypomnę tylko, że drużyny A i B-klasowe nie mają obowiązku startu w "Pucharze Tysiąca Drużyn".

Na ten moment do PP (z powiatu sztumskiego, malborskiego, kwidzyńskiego i nowodworskiego) zgłosiły się następujące zespoły (niewiadomą pozostaje jedynie Wisła Korzeniewo, która spadła do A-klasy):
Delta Miłoradz
GDKiS Ostaszewo
Relax Ryjewo
Rodło Kwidzyn
Rodło Trzciano
Ruch Gościszewo
Jurand Lasowice
Nogat Malbork
Real Myszewo
Tęcza Szropy

W II rundzie do gry przystąpią już ekipy V-ligowe w składzie:
Pomezania Malbork
Żuławy Nowy Dwór Gdański
Pogoń Prabuty
Powiśle II Dzierzgoń
Błękitni Stare Pole
Czarni Przemysław
Spójnia Sadlinki.

W III rundzie natomiast będzie można wylosować Grom Nowy Staw bądź Powiśle Dzierzgoń - które są jedynymi przedstawicielami naszego regionu w IV lidze. Póki co czekamy na losowanie - mecze I rundy i walkę o Ligę Europy prawdopodobnie rozpoczniemy 23 sierpnia w środę.
Lisovia i Rodło II nowymi rywalami sztumian w B-klasie ?
W piątek Pomorski ZPN opublikował listę klubów które dokonały zgłoszeń do rozgrywek w sezonie 2017/18. Lektura tego dokumentu okazała się dość ciekawa - prawdopodobnie nowymi rywalami Olimpii w lidze będą rezerwy Rodła Kwidzyn oraz Lisovia Lisewo.

Kwidzynianie z uwagi na rezygnację z IV ligi w minionych rozgrywkach, zostali automatycznie zdegradowani o 2 szczeble ligowe. Jako, że na liście zgłoszeniowej znalazły się dwa seniorskie zespoły Rodła - pierwszy z nich wystąpi w A-klasie gr. IV, natomiast rezerwy najprawdopodobniej w gr. VI B-klasy.

Po 3 latach przerwy do rozgrywek zgłoszono ekipę Lisovii Lisewo - którą po raz ostatni miejscowi kibice mogli oglądać w sezonie 2013/14. Jako, że terytorialnie Lisewo należy do powiatu malborskiego, można się spodziewać, że Lisovia dołączy do gr. VI B-klasy.

Pamiętajmy jednak, że przed startem rozgrywek podział malborskich grup B-klasy może okazać się zupełnie inny od przewidywanego. Gdyby jednak, oba zespoły dołączyły do gr. VI wyglądałaby ona następująco (15 zespołów):

Jurand Lasowice (brak licencji)
Bałtyk Sztutowo (licencja przyznana)
Nogat Malbork (licencja przyznana)
Olimpia Sztum (licencja przyznana)
KS Czernin (licencja przyznana)
Powiśle Pawlice-Rakowiec (licencja przyznana)
Skra Kończewice (brak licencji)
Real Myszewo (licencja przyznana)
GKS Gardeja (licencja przyznana)
Czarni Straszewo (licencja przyznana)
Tęcza Szropy (licencja przyznana)
Wisła Drewnica (licencja przyznana)
Błyskawica Postolin (brak licencji)
Rodło II Kwidzyn (licencja przyznana)
Lisovia Lisewo (brak licencji)
LKS Waplewo utrzymało się w A-klasie
Komisja Rozgrywek Podokręgu malborskiego podjęła ostateczne decyzje co do zaszeregowania beniaminków i spadkowiczów do odpowiednich grup rozgrywkowych.

Tym samym Meteor Pinczyn sezon 2017/18 rozpocznie w A-klasie, ale grupie III, a nie jak przewidywaliśmy/przewidywano w grupie IV. Decyzja ta na pewno ucieszy zawodników i działaczy LKS Waplewo, które dzięki temu utrzymało się w malborskiej A-klasie (która na ten moment liczy tylko 13 zespołów). Znana jest również sytuacja dwóch A-klasowych beniaminków - Styny Godziszewo oraz GKS Bobowo, które zagrają w grupie III gdańskiej A-klasy.

Warto dodać, że w ubiegłym tygodniu sztumianie otrzymali licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach 2017/18 z nadzorem infrastrukturalnym (póki co zgłoszeniu podległo boisko przy Gimnazjum Nr 1). Część klubów jak Błyskawica Postolin, czy Skra Kończewice nadal pozostają bez licencji.

Skład B-klasy gr. VI na ten moment wygląda następująco (13 zespołów):
Jurand Lasowice (brak licencji)
Bałtyk Sztutowo (licencja przyznana)
Nogat Malbork (licencja przyznana)
Olimpia Sztum (licencja przyznana)
KS Czernin (licencja przyznana)
Powiśle Pawlice-Rakowiec (licencja przyznana)
Skra Kończewice (brak licencji)
Real Myszewo (licencja przyznana)
GKS Gardeja (licencja przyznana)
Czarni Straszewo (licencja przyznana)
Tęcza Szropy (licencja przyznana)
Wisła Drewnica (licencja przyznana)
Błyskawica Postolin (brak licencji)
* nalezy również pamiętać, że nie znamy nowych zespołów, które mogły dokonać ewentualnego zgłoszenia do rozgrywek

Potwierdzono również termin rozpoczęcia sezonu dla zespołów B-klasowych - rozgrywki 2017/18 rozpoczniemy 12/13 sierpnia, czyli prawie 2 tygodnie wcześniej niż rok temu. Pierwszą rundę meczów pucharowych przewidziano natomiast na środę 23 sierpnia.

W rozwinięciu newsa aktualne składy szczebli rozgrywkowych na Pomorzu.
Trzy zespoły KP Olimpia Sztum w sezonie 2017/18
Jutro w Pomorskim ZPN upływa termin zgłoszania drużyn do rozgrywek w sezonie 2017/18. W nadchodzącym sezonie (podobnie jak w minionym) Olimpię na okręgowej arenie będą reprezentowały 3 zespoły:

- seniorzy w B-klasie pod wodzą Zenona Małka,
- Junior B (roczniki 2001-2002 - trener Piotr Lisewski),
- Junior C1 (roczniki 2003-2005 - trener Marcin Nabojczyk).

Podobnie jak przed rokiem, warto pamiętać o grupie dzieci z roczników 2006-2010, które póki co zbierają piłkarskie szlify na treningach u Marcina Nabojczyka i nie zdecydowano się na zgłaszanie ich do jakichkolwiek rozgrywek.

Najprawdopodobniej nadal areną naszych B-klasowych oraz juniorskich zmagań (przynajmniej jesienią 2017) będzie boisko przy ulicy Sienkiewicza 54, a nie jak wcześniej się spodziewaliśmy Stadion Miejski. Na ten moment boisko przy Gimnazjum Nr 1 zostało zgłoszone we wniosku licencyjnym jako jedyny obiekt, który będzie podlegał weryfikacji związkowej komisji. Do momentu rozpoczęcia się kolejnego sezonu na pewno warto będzie pochylić się nad murawą gimnazjalnego stadionu, którego zabiegi pielęgnacyjne w ostatnim czasie ograniczały się jedynie do koszenia trawy!

Sezon 2017/18 mimo kiepskiej sytuacji sportowej naszego klubu, będzie mimo wszystko wyjątkowy. Po 2-letniej przerwie zostaliśmy zgłoszeni także do Pucharu Polski, który rozpoczniemy najprawdopodobniej już w sierpniu - póki co w ramach okręgowej, malborskiej edycji. Warto przypomnieć, że ostatni pucharowy akt naszego klubu miał miejsce 24 września 2014 roku, w ramach III rundy malborskiego szczebla. Wtedy to przegraliśmy na wyjeździe z Gromem Nowy Staw 1:2. Miejmy nadzieję, że w pucharze pokażemy się z jak najlepszej strony i będzie nam dane zasmakować przynajmniej okręgowych klasyków z Pomezanią Malbork czy Powiślem Dzierzgoń. Bo przecież w obecnych czasach zobaczyć IV-ligową czy III-ligową ekipę w Sztumie to już spore wydarzenie.

W rozwinięciu newsa tradycyjne, historyczne zestawienie ilości drużyn zgłaszanych przez nasz klub do rozgrywek Pomorskiego ZPN:
...
Olimpia Sztum - Nogat Malbork 3:0 (0:0)
(Kopecki Michał 67, 92, Pluta D. 82)

Olimpia: Mykowski - Nowak, Jankowski Mateusz, Ostrowski, Cyssewski, Pluta D., Pudlik (58, Jankowski Maciej), Kopecki Mateusz (63, Markowicz), Kopecki Michał, Kopecki Marcin (85, Kowszewicz), Mikucki (72, Orliński)

Nogat: Gutowski - Badowski, Bieszke, Boroszko (46, Piechota T.), Flak (60, Jarząbek), Kaniecki, Kuzikowski, Nosko, Nowosielski, Skotarek, Wroński

Żółta kartka: Bieszke

Asysty: Kopecki Marcin (1:0), Kopecki Michał (2:0), Kowszewicz (3:0)

W 28 minucie Łukasz Kaniecki (Nogat) nie wykorzystał rzutu karnego (Krystian Mykowski obronił). Wobec urazu, nominalny bramkarz Olimpii - Piotr Markowicz zagrał dzisiaj w drugiej połowie w polu.
Prawdopodobne składy lig w sezonie 2017/18
Dziś zakończono część rozgrywek w województwie pomorskim w ramach sezonu 2016/17 - ostateczne zamknięcie ligowego grania w dniu jutrzejszym (m. in. IV liga i B-klasa).

Większość rozstrzygnięć była znana już przed tygodniem - dzisiaj ważyły się losy m. in. składu III ligi czy V-ligowych beniaminków. W rozwinięciu newsa przedstawiam przewidywane składy poszczególnych lig w sezonie 2017/18 - jutro po zakończeniu kolejnych rozgrywek wersja ostateczna.

Jeśli chodzi o awanse i spadki to na uwagę zasługuje powrót po 15 latach do IV ligi Raduni Stężyca oraz po 6 latach do A-klasy Ruchu Gościszewo. Kolejne awanse/spadki nie były już tak spektakularne - zwykle drużyny awansowały lub spadały po 1-3 latach przerwy. Warto jednakże odnotować także awans Pogoni Prabuty do V ligi, co może być wyraźnym sygnałem o ostatecznym przełamaniu kilkuletniego marazmu w tym klubie.

Warto pamiętać, że z uwagi na przydziały terytorialne, część zespołów może ostatecznie 'wylądować' w innych grupach rozgrywkowych niż się spodziewamy. Tak może być m. in. z Meteorem Pinczyn, który 2 lata temu opuszczał A-klasę gr. IV, gdzie aktualnie może znaleźć się w gr. III. Na tę decyzję nerwowo będą czekali zawodnicy LKS Waplewo, gdyż od tego zależy ich dalsza przyszłość w A-klasie.

Sztumianie natomiast drugi sezon z rzędu przystąpią do rozgrywek B-klasy. W nadchodzących rozgrywkach jedynym celem powinien być dla nas awans do A-klasy. Niestety nie wiadomo czy zgodnie z zapowiedziami naszym atutem tej jesieni stanie się zmodernizowany Stadion Miejski w Sztumie - póki co powrót na obiekt w tym roku stoi pod wielkim znakiem zapytania (nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby rundę jesienną przyszło nam rozegrać na boisku Gimnazjum Nr 1).
Pozasportowe echa meczu Olimpia - Ruch
Emocjonujący pojedynek Olimpii z Ruchem Gościszewo to nie tylko heroiczna wygrana sztumian 2:1, ale i wydarzenia pozasportowe. Aż trzech zawodników Ruchu ujrzało w tamtym spotkaniu czerwone kartki - w tym dwóch w wyniku niesportowego zachowania piłkarzy wobec sędziego. Sprawa znalazła swój finał w malborskiej Komisji Dyscyplinarnej, która na środowym posiedzeniu nie miała skrupułów wobec zawodników z Gościszewa. Lucjan Piechota za naruszenie nietykalności sędziego został ukarany aż 6-miesięczną dyskwalifikacją - wobec czego rundę jesienną A-klasy obejrzy zaledwie z trybun.

Łagodniej potraktowany został Michał Just, który za słowne znieważenie arbitra otrzymał 5 meczów dyskwalifikacji. Jeśli weźmiemy pod uwagę 2 ostatnie mecze B-klasy w których Just już nie zagrał, to do odpokutowania zostaną mu zaledwie 3 A-klasowe spotkania.

Tymczasem jeśli ktoś nie widział jeszcze galerii zdjęć z tego spotkania to serdecznie zapraszam:
Zdjęcia z meczu Olimpia Sztum - Ruch Gościszewo