Ruch Gościszewo w A-klasie
Dodane przez kubusiek dnia 13.05.2017 19:05
Ruch Gościszewo dzisiejszym zwycięstwem 5:0 nad Tęczą Szropy przypieczętował awans do malborskiej A-klasy. Ruch na 5 kolejek przed końcem sezonu ma 20 punktów przewagi nad trzecim w tabeli Bałtykiem Sztutowo (Bałtyk rozegra swoje spotkanie jutro, ale i tak nie ma szans przegonić Ruchu). Oficjalny awans Ruchu był tylko kwestią czasu - do tej pory w 21 meczach podopieczni Grzegorza Łukasika odnieśli 20 zwycięstw przy 1 remisie. Ruch ani razu nie schodził z boiska pokonany. Imponująco wygląda także bilans bramkowy aktualnego już beniaminka A-klasy - 110 bramek strzelonych (średnio 5 bramek na mecz), przy zaledwie 11 straconych.

Ruch zagra w A-klasie po 6-letniej przerwie - ostatnia przygoda miała miejsce w sezonie 2010/11 i trwała zaledwie rok. Obecny awans do A-klasy jest dopiero drugim w ostatnich 14 latach i mamy nadzieję, że Ruch jako najwyżej sklasyfikowany aktualnie reprezentant Miasta i Gminy Sztum zadomowi się w niej na dłużej.

Sztumianie przed spotkaniem z Rodłem mieli jeszcze matematyczne szanse dogonienia wicelidera z Trzciana. Dzisiejsza porażka ostatecznie pogrzebała nasze szanse i myśli o A-klasie musimy odłożyć przynajmniej na rok.