Powiśle Pawlice-Rakowiec z awansem do A-klasy
Dodane przez kubusiek dnia 09.06.2018 18:57
Dzisiejszym zwycięstwem 3:1 nad KS Czernin ekipa Powiśla Pawlice-Rakowiec dopełniła formalności zapewniając sobie awans do A-klasy. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Powiśle ma 5 punktów przewagi na trzecim w tabeli Nogatem. Zawodnicy z Rakowca powracają do A-klasy po 4 latach przerwy. Powiślu serdecznie gratulujemy promocji i czekamy na nasze kolejne emocjonujące pojedynki.

Znane są również rozstrzygnięcia w grupie I malborskiej B-klasy. Pewne awansu są tam zespoły Korony Rywałd (powrót do A-klasy po 2 latach) oraz Mewy Gniew (powrót do A-klasy po 7 latach). Niewiadomą pozostaje, który z tych zespołów trafi odpowiednio do grupy III A-klasy, a który zagra z Olimpią w grupie IV.

Tydzień temu poznaliśmy także spadkowicza z V ligi gr. II, który również zasili gr. IV A-klasy. Jest nim drużyna Błękitnych Stare Pole, która powraca na niższy szczebel piłkarski po 5 latach przerwy.

Jako, że znamy również spadkowiczów z A-klasy gr. IV - Powiśle Stary Targ (powrót do B-klasy po 3 latach) oraz Rodło Trzciano (powrót do B-klasy po roku), poniżej prezentujemy orientacyjny skład malborskiej A-klasy.

Prawdopodobny skład A-klasy gr. IV w sezonie 2018/19:
Błękitni Stare Pole (spadkowicz), Keramzyt Szprudowo/Mady Ostaszewo (oba zespoły wciąż walczą ze sobą o awans do V ligi), Relax Ryjewo, Delta Miłoradz, Rodło Kwidzyn, Wisła Korzeniewo, Błękitni Kmiecin, Ruch Gościszewo, Start Kulice, Świt Radostowo, LKS Waplewo, Olimpia Sztum (beniaminek), Powiśle Pawlice-Rakowiec (beniaminek), Korona Rywałd/Mewa Gniew (beniaminek)

Ostatnie słowo należy jednak do Pomorskiego ZPN ...